Інструкція для посади "Провідний майстер сцени", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 84. Діяльність у галузі драматичного мистецтва та інша розважальна діяльність", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 04.02.2000 N 32. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Передмова до посадової інструкції
0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.
0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.
1. Загальні положення
1.1. Посада "Провідний майстер сцени" відноситься до категорії "Професіонали".
1.2. Кваліфікаційні вимоги - повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією артиста драми (театру драми, юного глядача) вищої категорії не менше 5 років. Почесні звання; яскрава творча індивідуальність; видатні сценічні здібності; здатність до самостійної, оригінальної інтерпретації сценічного характеру; виконання провідних ролей, які визначають ідейно-художню спрямованість театру; досконале володіння елементами внутрішньої та зовнішньої техніки акторської майстерності; широке визнання публіки, театральної громадськості, преси.
1.3. Знає та застосовує у діяльності:
- чинне законодавство в галузі культури та мистецтва;
- історію театрального мистецтва;
- класичну і сучасну драматургію;
- теорію і практику майстерності актора;
- основи музичної грамоти і хореографії;
- закони сценічної мови і сценічного руху;
- методи тренажу і самостійної роботи над роллю;
- поточний репертуар свого театру;
- правила внутрішнього трудового розпорядку;
- правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
1.4. Провідний майстер сцени призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).
1.5. Провідний майстер сцени підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.6. Провідний майстер сцени керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.7. Провідний майстер сцени під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.
2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
2.1. Готує під керівництвом режисера і виконує у виставах театру доручені йому ролі як на стаціонарі, так і на гастролях і виїздах.
2.2. Повинен володіти необхідними творчими здібностями та акторською майстерністю для створення сценічних образів.
2.3. Зобов'язаний володіти елементами внутрішньої і зовнішньої акторської техніки та різноманітністю виразних засобів; з'являтись на репетиції творчо підготовленим, постійно вдосконалювати свою майстерність, самостійно займатися тренажем; зберігати і підтримувати зовнішню форму, що відповідає характеру виконуваних ролей; у разі виробничої потреби готує роль у порядку термінового вводу.
2.4. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.
2.5. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.
3. Права
3.1. Провідний майстер сцени має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.
3.2. Провідний майстер сцени має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.
3.3. Провідний майстер сцени має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.
3.4. Провідний майстер сцени має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.
3.5. Провідний майстер сцени має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.
3.6. Провідний майстер сцени має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.
3.7. Провідний майстер сцени має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.
3.8. Провідний майстер сцени має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.
3.9. Провідний майстер сцени має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.
4. Відповідальність
4.1. Провідний майстер сцени несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.
4.2. Провідний майстер сцени несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
4.3. Провідний майстер сцени несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.
4.4. Провідний майстер сцени несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.
4.5. Провідний майстер сцени несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.6. Провідний майстер сцени несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.7. Провідний майстер сцени несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.