Інструкція для посади "Складальник електричних машин та апаратів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Передмова до посадової інструкції
0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.
0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.
1. Загальні положення
1.1. Посада "Складальник електричних машин та апаратів 5-го розряду" відноситься до категорії "Робітники".
1.2. Кваліфікаційні вимоги - професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника електричних машин та апаратів 4 розряду - не менше 1 року.
1.3. Знає та застосовує у діяльності:
- будову та конструктивні особливості складних електричних машин, відповідальної високовольтної апаратури та пультів керування;
- технічні та експлуатаційні вимоїн до виробів, які складає та випробовує;
- пристрої, принцип роботи та правила налагодження та експлуатації складних випробувальних стендів;
- основні розрахунки, які пов'язані з підганянням та регулюванням;
- особливості виготовлення та складання турбо- та гідрогенераторів;
- правила оформлення технічної документації за результатами складання.
1.4. Складальник електричних машин та апаратів 5-го розряду призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).
1.5. Складальник електричних машин та апаратів 5-го розряду підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.6. Складальник електричних машин та апаратів 5-го розряду керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.7. Складальник електричних машин та апаратів 5-го розряду під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.
2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
2.1. Виконує остаточне складання з підганянням складних електричних машин та апаратів.
2.2. Виконує механічне та електричне регулювання електричних машин, потужних турбо- та гідрогенераторів, високовольтної апаратури та установок.
2.3. Балансує електричні машини.
2.4. Розганяє клинці за діаметрами та хордами статорів великих електричних машин, турбо- та гідрогенераторів потужністю до 150 кВт під складання активної сталі.
2.5. Обробляє деталі, які мають шість та більше поверхонь, які обробляються і вимагають застосування точного вимірювального інструменту.
2.6. Складає, регулює та налагоджує пульти керування.
2.7. Розмічає та встановлює на панелях щитів та пультів керування різноманітні апарати та прилади.
2.8. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.
2.9. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.
3. Права
3.1. Складальник електричних машин та апаратів 5-го розряду має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.
3.2. Складальник електричних машин та апаратів 5-го розряду має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.
3.3. Складальник електричних машин та апаратів 5-го розряду має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.
3.4. Складальник електричних машин та апаратів 5-го розряду має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.
3.5. Складальник електричних машин та апаратів 5-го розряду має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.
3.6. Складальник електричних машин та апаратів 5-го розряду має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.
3.7. Складальник електричних машин та апаратів 5-го розряду має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.
3.8. Складальник електричних машин та апаратів 5-го розряду має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.
3.9. Складальник електричних машин та апаратів 5-го розряду має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.
4. Відповідальність
4.1. Складальник електричних машин та апаратів 5-го розряду несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.
4.2. Складальник електричних машин та апаратів 5-го розряду несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
4.3. Складальник електричних машин та апаратів 5-го розряду несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.
4.4. Складальник електричних машин та апаратів 5-го розряду несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.
4.5. Складальник електричних машин та апаратів 5-го розряду несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.6. Складальник електричних машин та апаратів 5-го розряду несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.7. Складальник електричних машин та апаратів 5-го розряду несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.
5. Приклади робіт
5.1. Електромашинобудування: агрегати електричних машин з двигунами більше 16-го до 18-го габариту - розмічання фундаментної плити, установлення зазорів, вивіряння лінії вала; вкладиші підшипникові з діаметром сфери до 500 мм - шабрування масляного клина; двигуни тяглові для магістральних електровозів - загальне складання та регулювання; електродвигуни асинхронні більше 13 габариту - загальне складання; машини електричні швидкохідні для асинхронних турбомоторів - складання підвісок, складання для випробування та розбирання; машини електричні індивідуального виконання з великою кількістю виводів - складання та регулювання; машини електричні постійного струму - складання та регулювання; підп'ятники гідрогенераторів - контрольне складання із сегментами та диском підп'ятника; ротори високочастотних генераторів - напресування пакета ротора на вал у гарячому стані; ротори потужних турбогенераторів - установлення для випробування на розгін із центруванням лінії вала; статори потужних турбогенераторів - розмічання отворів за струною для закріплення щитів; системи магнітні великих електричних машин постійного струму з довжиною осердя полюса понад 1000 мм - складання з полюсами, вивіряння діаметра та кроку.
5.2. Електроапаратобудування: автомати селективні з черв'ячно-циліндричним приводом - складання, регулювання та оброблення кінематики; вимикачі високовольтні швидкодіючі для магістральних електровозів - складання та регулювання; електропечі вакуумні, водневі - типові випробування з наступним регулюванням та виправлянням дефектів; контролери групові пневматичні - складання та регулювання; контролери магнітні тропічного виконання - складання, регулювання, випробування; контролери магнітні дистанційні з електронно-тиристорним керуванням складання, регулювання, випробування з наступним виправленням дефектів; перетворювачі тиристорні - загальне складання; підстанції трансформаторні - остаточне складання та комутація; щити керування спеціального призначення та розподільні щити - загальне складання та регулювання.