Інструкція для посади "Плодоовочівник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Передмова до посадової інструкції
0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.
0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.
1. Загальні положення
1.1. Посада "Плодоовочівник 3-го розряду" відноситься до категорії "Робітники".
1.2. Кваліфікаційні вимоги - професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією плодоовочівника 2 розряду - не менше 1 року.
1.3. Знає та застосовує у діяльності:
- агротехніку та технологію виконання робіт на живому тяглі, ручних робіт, робіт з обслуговування механізованих агрегатів під час підготовки ґрунту до висівання й садіння, приготування та змішування органічних та мінеральних добрив, підготовки насіння, садіння й підсаджування розсади, сіянців, саджанців, живців та іншого садивного матеріалу, догляду за посівами і насадженнями;
- техніку, способи обрізування плодових культур, формування крон;
- правила сортування, пакування, транспортування плодоягідної та овочевої продукції, способи її перероблення;
- оброблення, зберігання та реалізацію овочів, ягід, плодів;
- основні напрями підвищення продуктивності праці та поліпшення якості вироблюваної продукції;
- правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
1.4. Плодоовочівник 3-го розряду призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).
1.5. Плодоовочівник 3-го розряду підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.6. Плодоовочівник 3-го розряду керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.7. Плодоовочівник 3-го розряду під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.
2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
2.1. Високопродуктивно використовує машини та знаряддя для виконання роботи з обробітку ґрунту, висівання, садіння, догляду за посівами і насадженнями овочів, плодів, ягід.
2.2. Володіє сучасною технологією вирощування овочів та плодів, агротехнічними способами роботи на живому тяглі, ручних робіт, робіт з обслуговування машин і знарядь під час механізованого обробітку ґрунту, висівання й садіння, догляду за посівами та насадженнями, збирання врожаю.
2.3. Виконує ручні, кінно-ручні та механізовані польові роботи з вирощування овочів і плодів; із перероблення овочів, плодів та ягід.
2.4. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
2.5. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.
2.6. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.
3. Права
3.1. Плодоовочівник 3-го розряду має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.
3.2. Плодоовочівник 3-го розряду має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.
3.3. Плодоовочівник 3-го розряду має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.
3.4. Плодоовочівник 3-го розряду має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.
3.5. Плодоовочівник 3-го розряду має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.
3.6. Плодоовочівник 3-го розряду має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.
3.7. Плодоовочівник 3-го розряду має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.
3.8. Плодоовочівник 3-го розряду має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.
3.9. Плодоовочівник 3-го розряду має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.
4. Відповідальність
4.1. Плодоовочівник 3-го розряду несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.
4.2. Плодоовочівник 3-го розряду несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
4.3. Плодоовочівник 3-го розряду несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.
4.4. Плодоовочівник 3-го розряду несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.
4.5. Плодоовочівник 3-го розряду несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.6. Плодоовочівник 3-го розряду несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.7. Плодоовочівник 3-го розряду несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.
5. Приклади робіт
5.1. Нарізування дернового пласту кінним плугом.
5.2. Нарізування та загортання борозен плугом під час садіння саджанців, сіянців, кореневищ.
5.3. Оброблення гербіцидами та іншими отрутохімікатами плодових і декоративних культур.
5.4. Підорювання та виорювання сіянців, саджанців, овочевих кореневищ.
5.5. Закривання, відкривання та розорювання накривного вала у плодорозсадниках.
5.6. Висівання овочевих культур кінними сівалками.
5.7. Садіння та насаджування плодово-ягідних культур сіянцями, саджанцями.
5.8. Зрізування дичок сіянців на колючку та вічко.
5.9. Вирізування колючок у однорічних сіянців та в кроні саджанців.
5.10. Проріджування сходів рослин у рядках.
5.11. Підгортання, культивування, розпушування ґрунту в міжряддях.