Інструкція для посади "Інженер-радіолог I категорії", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Передмова до посадової інструкції
0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.
0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.
1. Загальні положення
1.1. Посада "Інженер-радіолог I категорії" відноситься до категорії "Професіонали".
1.2. Кваліфікаційні вимоги - повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професією інженера-радіолога II категорії: для магістра - не менше 2 років, спеціаліста - не менше 3 років. Позитивні висновки з усіх показників професійного добору.
1.3. Знає та застосовує у діяльності:
- постанови, нормативні документи, розпорядження, накази, методичні і керівні матеріали в галузі забезпечення радіаційної безпеки і захисту, роботи із джерелами іонізуючого випромінювання і радіоактивними відходами, охорони навколишнього середовища;
- ядерну фізику, основи теорії радіаційного захисту;
- виробничі потужності, технічні характеристики, конструктивні особливості і режими роботи устаткування атомної електростанції, правила його експлуатації та контролю стану радіаційної обстановки;
- основи технології виробництва електроенергії на атомній електростанції;
- організацію радіаційного захисту персоналу та населення під час нормальної експлуатації атомної електростанції та в аварійних режимах;
- основи трудового законодавства, економіки, організації праці, виробництва та управління;
- правила й норми охорони праці і навколишнього середовища, виробничої санітарії, ядерної, радіаційної і пожежної безпеки.
1.4. Інженер-радіолог I категорії призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).
1.5. Інженер-радіолог I категорії підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.6. Інженер-радіолог I категорії керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.7. Інженер-радіолог I категорії під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.
2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
2.1. Організовує проведення радіаційного контролю і забезпечення радіаційного захисту на атомній електростанції, в санітарно-захисній зоні і зоні спостереження у всіх режимах експлуатації.
2.2. Розробляє документацію з експлуатації устаткування, приладів і технічних засобів радіаційного контролю, вносить зміни у схеми, інструкції, методики за результатами випробувань засобів радіаційного контролю і після їх ремонту, модернізації та реконструкції.
2.3. Контролює своєчасність та правильність проведення робіт з технічного обслуговування, калібрування, перевірки устаткування, приладів і систем радіаційного контролю.
2.4. Бере участь у проведенні випробувань устаткування, приладів та систем радіаційного контролю після їх ремонту, модернізації і реконструкцій.
2.5. Веде експлуатаційну документацію про стан радіаційної безпеки і захисту.
2.6. Бере участь у розробленні технічних рішень з підвищення надійності роботи устаткування радіаційного контролю і поліпшення радіаційного захисту під час проведення ремонтних робіт на устаткуванні атомної електростанції.
2.7. Здійснює контроль виконання вимог Державних стандартів, Галузевих стандартів, технічних умов, нормативних і виробничих документів, регламентів, діючих у сфері радіаційної безпеки і захисту.
2.8. Вдосконалює методики дозиметричного, радіометричного та спектрометричного контролю.
2.9. Проводить аналіз: ефективності роботи технологічного устаткування і систем, що впливають на радіаційну обстановку у зоні, яка контролюється, санітарно-захисній зоні і зоні спостереження; ефективності методів, що застосовуються, та засобів дезактивації устаткування, приміщень, засобів індивідуального захисту та інших матеріалів.
2.10. Здійснює супровід і методичне забезпечення радіаційно небезпечних робіт на діючому обладнанні та обладнанні, що ремонтується, а також під час поводження із джерелами іонізуючого випромінювання, радіоактивними відходами, в тому числі в сухому сховищі відпрацьованого ядерного палива.
2.11. Бере участь у розробленні і підготовленні технічних висновків з розслідування радіаційних інцидентів (аварій), пов'язаних з порушеннями в роботі устаткування і систем атомної електростанції, або у разі зміни режимів роботи устаткування, що впливає на радіаційну безпеку.
2.12. Розробляє методики та програму комплексного моніторингу приміщень, об'єктів атомної електростанції, а також навколишнього середовища.
2.13. Веде облік і аналіз індивідуальних і колективних еквівалентних доз опромінення персоналу атомної електростанції, видає рекомендації за результатами вимірювань радіаційної обстановки на робочих місцях.
2.14. Забезпечує контроль вимірювань і облік доз зовнішнього опромінення, контроль змісту радіонуклідів всередині організму працівників атомної електростанції і населення (при аварійних ситуаціях).
2.15. Веде радіаційний контроль поширення радіоактивних викидів і скидів у межах зони спостереження.
2.16. Визначає активність, ізотопний склад і рівень опромінення персоналу атомної електростанції і населення.
2.17. Складає статистичну звітність щодо радіаційної обстановки на атомній електростанції і в районі її розташування.
2.18. Організовує і здійснює навчання персоналу атомної електростанції безпечним методам і прийомам роботи, методам вимірювань радіаційних параметрів, методикам контролю стану захисних бар'єрів.
2.19. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.
2.20. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.
3. Права
3.1. Інженер-радіолог I категорії має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.
3.2. Інженер-радіолог I категорії має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.
3.3. Інженер-радіолог I категорії має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.
3.4. Інженер-радіолог I категорії має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.
3.5. Інженер-радіолог I категорії має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.
3.6. Інженер-радіолог I категорії має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.
3.7. Інженер-радіолог I категорії має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.
3.8. Інженер-радіолог I категорії має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.
3.9. Інженер-радіолог I категорії має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.
4. Відповідальність
4.1. Інженер-радіолог I категорії несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.
4.2. Інженер-радіолог I категорії несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
4.3. Інженер-радіолог I категорії несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.
4.4. Інженер-радіолог I категорії несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.
4.5. Інженер-радіолог I категорії несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.6. Інженер-радіолог I категорії несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.7. Інженер-радіолог I категорії несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.