Категорія - Фахівці | Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Річковий транспорт'
Інструкція для посади "Шкіпер рейду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 67. Водний транспорт. Розділ "Річковий транспорт". Станом на 10.05.2005 рік", що затверджен наказом Акціонерної судноплавної компанії "Укррічфлот" 15.07.1998 р. N 99. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Старший шкіпер рейду: базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст). Стаж роботи за професією шкіпера рейду - не менше 1 року. Шкіпер рейду: професійно-технічна освіта. Стаж роботи за професією шкіпера несамохідного флоту - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: розпорядження та накази пароплавства, підприємства в галузі організації роботи несамохідного флоту; Статут внутрішнього водного транспорту; Статут з дисципліни працівників річкового транспорту; Статут служби на судах річкового флоту; правила технічної експлуатації та утримання суден; правила, технічні умови та інструкції під час проведення вантажних, зачищувальних, мийних та водозливних робіт; правила оформлення транспортних документів та зберігання вантажу; правила плавання та забезпечення безпечної стоянки та збереження суден; правила експлуатації суднових механізмів, устаткування та сигнальних пристроїв; порядок складання заявок та відомостей на ремонт судна; основи економіки та управління на транспорті; передовий досвід з організації роботи несамохідного флоту; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту, охорони навколишнього середовища; основи трудового законодавства.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Забезпечує приймання та здавання несамохідних суден, що експлуатуються без команд. На рейді, разом з вахтовим начальником буксира-штовхача або вантажного теплоходу, перевіряє технічний стан суден, що приймаються, наявність та справність устаткування, суднових пристроїв та інвентарю, наявність вантажу згідно з провізними документами та справність пломб. Вживає заходів до забезпечення збереження вантажу та безпечної стоянки флоту. Забезпечує нормальну роботу суднових механізмів та пристроїв. Керує підготовкою закріплених за ним несамохідних суден до завантаження та вивантаження, забезпечує виконання правил, технічних умов та інструкцій під час виконання вантажних робіт. Здійснює керівництво роботою з зачищення, миття та відкачування води з трюмів. Виконує правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту, охорони навколишнього середовища.