Категорія - Робітники | Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Річковий транспорт'
Інструкція для посади "Водолаз 1-го класу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 67. Водний транспорт. Розділ "Річковий транспорт". Станом на 10.05.2005 рік", що затверджен наказом Акціонерної судноплавної компанії "Укррічфлот" 15.07.1998 р. N 99. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та спеціальна підготовка з водолазної справи у водолазній школі, підвищення кваліфікації та робота водолазом 2 класу (час перебування під водою з початку водолазної практики у будь-яких типах водолазного спорядження - не менше 2000 годин).
Знає та застосовує у діяльності: організацію робіт та керівництво водолазною станцією або групою водолазних станцій на глибинах до 60 м; правила користування і ремонту всіх видів водолазної техніки, що застосовується у своїй групі спеціалізації, крім агрегатів, механізмів та пристроїв, які обслуговуються мотористами, електриками та іншими фахівцями; принципи будови і застосування телевізійної та іншої радіотехнічної апаратури, яка використовується водолазами під водою; характеристики грунтів та порядок їх визначення; основні види аварій підводних частин гідротехнічних споруд; порядок і правила обстеження технічного стану підводних частин гідротехнічних споруд; виконання ремонтних та аварійно-відбудовчих робіт на цих спорудах; читання складних креслень; конструкції складних гідротехнічних споруд; правила експлуатації підводних планувальників ліжок та відкосів; принцип дії електрозварювальних машин і апаратів для зварювання та різання металу під водою; правила обслуговування електрозварювальних апаратів; основні властивості зварюваних металів, призначення електровимірювальних приладів і пристроїв, які застосовуються для контролю; основні властивості газів і рідин, які застосовуються для зварювання та різання металу під водою (для газорізальників, електрозварювальників); основні властивості та особливості застосовуваних вибухових матеріалів і апаратури та запобіжні заходи під час користування з ними; основні поняття з теорії будови суден, остійності судна, розрахунки щодо піднімання затонулих суден та з розміщення суднопідіймальних понтонів уздовж затонулого судна; технологію проведення водолазних робіт з піднімання затонулих суден та вантажів; правила безпечного проведення водолазних робіт.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає планшети глибин з визначенням характеристики ґрунту. Виконує складні заміри під час обстеження затонулих суден. Установлює оголовки і масиви масою понад 50 т. Управляє телевізійними установками під час обстеження суден і гідротехнічних споруд. Знімає та виготовляє контурні та об'ємні шаблони пробоїн корпусів суден та пошкоджень підводних частин гідротехнічних споруд. Розмічає місця розташування тунелів, котлованів і ліжок. Керує постановлениям пластирів на пробоїни. Виконує різання і зварювання металу під водою. Виконує вибухові роботи під водою. Замінює гребні гвинти або їх лопаті. Ремонтує та замінює датчики електрорадіонавігаційних і пошукових приладів, установлених на корпусах суден. Виконує роботи з усунення водотечі підводної частини корпусу аварійного судна. Остроплює суднопідіймальні понтони та гаки. Скріплює суднопідіймальні стропи, рушники та інші підіймальні пристрої, вирівнює і найтує суднопідіймальні понтони. З'єднує шланги із суднопідіймальними понтонами. Виконує всі складні аварійно-рятувальні, суднові, судноремонтні та інші водолазні роботи.