Категорія - Керівники | Галузь - (Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності)
Інструкція для посади "Начальник дослідної лабораторії", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 1. Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності", що затверджен наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29 грудня 2004 р. N 336. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за фахом - не менше 2 років.
Знає та застосовує у діяльності: нормативні і методичні матеріали, що стосуються науково-технічної діяльності; перспективи технічного розвитку підприємства і галузі; технологію виробництва продукції підприємства; обладнання лабораторії, правила його експлуатації; технічні вимоги до сировини, матеріалів, готової продукції; стандарти та технічні умови; екологічні стандарти і нормативи; порядок оформлення технічної документації; організацію і методи проведення досліджень; визначення економічної ефективності розробок; порядок складання звітності; досвід передових вітчизняних і зарубіжних підприємств у галузі виробництва аналогічної продукції; основи економіки, організації праці, виробництва та управління; основи трудового законодавства; засоби обчислювальної техніки, комунікацій та зв'язку.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Організовує проведення науково-дослідних робіт, спрямованих на освоєння нової техніки і технології, удосконалення застосовуваних технологічних процесів і устаткування, які забезпечують виробництво конкурентоспроможної продукції, що відповідає вітчизняним і світовим стандартам якості і екологічної безпеки. Керує проведенням експериментальних робіт з виявлення та запобігання причинам браку продукції, поліпшення її якості, забезпечення відповідності чинним стандартам і технічним умовам, екологічним стандартам і нормативам, а також застосування нових, більш економічних і ефективних і безпечних основних та допоміжних матеріалів. Визначає ефективність розробок, очолює роботу з пошуку найбільш досконалих методів досліджень, випробувань, експериментів і скорочення трудових витрат під час проведення дослідницьких робіт. Бере участь в упровадженні нових технологічних процесів та режимів виробництва і проведенні аналізу показників якості, що характеризують продукцію, що виробляється, та наново освоєна. Розроблює перспективні та річні тематичні плани робіт лабораторії. Бере участь у розробленні бізнес-планів підприємства. Забезпечує складання технічних звітів на закінчені науково-дослідні роботи, а також розроблення рекомендацій щодо їх використання, надає методичну допомогу для їх упровадження і складає звітність про їх виконання. Організовує вивчення передового вітчизняного та світового досвіду в галузі вдосконалення технології виробництва продукції, аналогічної тій, що випускається на підприємстві. Керує працівниками лабораторії.