Категорія - Керівники | Галузь - (Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності)
Інструкція для посади "Начальник виробничого відділу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 1. Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності", що затверджен наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29 грудня 2004 р. N 336. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи з оперативного керування виробництвом - не менше 2 років.
Знає та застосовує у діяльності: законодавчі і нормативні правові акти, методичні матеріали з питань виробничого планування та оперативного керування виробництвом; перспективи розвитку підприємства; виробничі потужності підприємства та його виробничої бази; спеціалізацію підрозділів підприємства і виробничі зв'язки між ними; номенклатуру продукції, яка випускається; види виконуваних робіт (послуг); основи технології виробництва; організацію виробничого планування на підприємстві; порядок розроблення виробничих програм та календарних графіків випуску продукції; організацію оперативного обліку процесу виробництва; організацію складського господарства, транспортних і вантажно-розвантажувальних робіт на підприємстві; організаційну техніку і засоби механізації оперативного обліку та регулювання процесу виробництва; засоби обчислювальної техніки, комунікацій і зв'язку, економіку, організацію виробництва і управління; основи трудового законодавства.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує роботою з оперативного регулювання з використанням засобів обчислювальної техніки, комунікацій і зв'язку ходу виробництва, забезпечення ритмічного випуску продукції згідно з планом виробництва та договорами постачання. Здійснює керівництво розробленням виробничих планів і календарних графіків випуску продукції на підприємстві і в його підрозділах, їх коригуванням протягом планового періоду, розробленням та упровадженням нормативів для оперативного планування виробництва. Організовує оперативний контроль за забезпеченням виробництва технічною документацією, устаткуванням, інструментом, матеріалами, комплектуючими виробами, транспортом, вантажно-розвантажувальними засобами тощо, а також за здійсненням підготовки виробництва нових видів виробів. Забезпечує щоденний оперативний облік процесу виробництва, виконання добових завдань випуску готової продукції за кількістю та номенклатурою виробів, контроль за станом і комплектністю незавершеного виробництва, додержанням установлених норм заділів на складах та робочих місцях, за раціональністю використання транспортних засобів і своєчасним виконанням вантажно-розвантажувальних робіт. Координує роботу підрозділів підприємства, вживає заходів щодо забезпечення ритмічності виконання календарних планів виробництва, запобігання та усунення порушень під час виробничого процесу. Забезпечує своєчасне оформлення, облік і регулювання виконання замовлень з кооперації та міжцехових послуг. Контролює виконання взаємних вимог і претензій підрозділів підприємства, аналізує результати їх діяльності за попередній плановий період з метою виявлення можливостей більш повного і рівномірного завантаження потужностей, устаткування та виробничої площі, скорочення циклу виготовлення продукції. Проводить роботу з виявлення та освоєння технічних новинок, наукових відкриттів та винаходів, передового досвіду, які сприяють поліпшенню технології, організації виробництва та зростанню продуктивності праці. Керує роботою виробничих складів, забезпечує участь відділу в проведенні інвентаризації незавершеного виробництва. Організовує розроблення заходів щодо вдосконалення оперативного планування, поточного обліку виробництва і механізації диспетчерської служби, упровадження сучасних засобів обчислювальної техніки, комунікацій і зв'язку. Здійснює методичне керівництво роботою виробничо-диспетчерських підрозділів підприємства, керує робітниками відділу.
Спеціалізація
У будівництві та геології, крім перелічених у характеристиці обов'язків, керує проведенням науково-дослідних та експериментальних робіт у галузі будівництва, складанням титульних списків, підготовкою та оформленням договорів із замовниками та субпідрядниками. Забезпечує високий технічний рівень будівництва, погодження технологічної послідовності та строків виконання робіт підрядними та субпідрядними організаціями. Здійснює контроль за своєчасним забезпеченням будівництв проектно-кошторисною документацією, додержанням будівельних норм і правил, здаванням об'єктів у експлуатацію в установлені строки.