Категорія - Технічні службовці | Галузь - Видавнича справа
Інструкція для посади "Друкарка редакції", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 18. Видавнича справа", що затверджен наказом Державного комітету телебачення і радіомовлення України 20.11.2006 р. N 288. Погоджений Міністерство праці та соціальної політики України листом N6616/0/14-06/13-15 від 10.10.2006 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Друкарка редакції I категорії: повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка за встановленою програмою, що передбачає друкування із швидкістю не менше 200 ударів за хвилину. Стаж роботи за професією друкарки редакції II категорії - не менше 1 року. Друкарка редакції II категорії: повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка за встановленою програмою, що передбачає друкування із швидкістю понад 100 ударів за хвилину. Без вимог до стажу роботи.
Знає та застосовує у діяльності: машинопис; правила орфографії і пунктуації; порядок підготовлення рукописів до здавання у виробництво; стандарти уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації; вимоги до авторських оригіналів; граматику й стилістику літературної мови; стандартні коректурні знаки; чинні нормативні документи з термінології, умовні позначення, одиниці вимірювання, скорочення, які використовуються у бібліографії іноземними мовами; правила експлуатації друкарських машинок, диктофонів, магнітофонів; основи організації праці й трудового законодавства.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує грамотні, технічно досконалі редакційні оригінали на друкарській машинці. Друкує тексти, подані з відділів у редакційне машбюро. Виконує машинописні роботи із рукописних, машинописних і друкарських оригіналів. Відтворює на друкарській машинці записи, зроблені на магнітних носіях (із застосуванням диктофонів, магнітофонів) або друкує під диктування. Стежить за станом друкарської машинки і забезпечує правильний догляд за нею.