Категорія - Робітники | Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту автомобілів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту автомобілів 2 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: конструкцію і призначення складових одиниць та агрегатів автомобілів середньої складності; правила складання автомобілів, способи і прийоми ремонту деталей, складових одиниць, агрегатів і приладів; основні прийоми розбирання, складання, знімання та установлення приладів і агрегатів електроустаткування; типові несправності системи електроустаткування, способи їх виявлення та усунення; призначення і основні властивості матеріалів, які застосовуються під час ремонту електроустаткування; відповідальні регулювальні і кріпильні роботи; основні властивості металів; призначення термообробки деталей; будову універсальних спеціальних пристосувань і контрольно-вимірювальних приладів середньої складності; систему допусків і посадок, квалитети і параметри шорсткості.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи з розбирання автомобілів, в т.ч. дизельних, газобалонних і спеціальних, а також автобусів. Ремонтує, складає вантажні автомобілі, окрім спеціальних, газобалонних та дизельних, легкові автомобілі і автобуси з кількістю посадочних місць до 22 пасажирів. Визначає і усуває несправності у роботі складових одиниць та агрегатів автомобілів. Ремонтує, складає, регулює та випробовує складові одиниці та агрегати середньої складності із заміною окремих частин і деталей. Виконує кріпильні роботи відповідальних різьбових з'єднань при технічному обслуговуванні із заміною зношених деталей. Розбирає відповідальні складові одиниці і агрегати електроустаткування автомобілів. З'єднує та паяє проводи з приладами і агрегатами електроустаткування. Виконує слюсарну обробку деталей по 11-12 квалитетах із застосуванням універсального обладнання. Ремонтує і встановлює складні агрегати і складові одиниці під керівництвом слюсаря більш високої кваліфікації.
Приклади робіт
Автомобілі дизельні, газобалонні, спеціальні, автобуси - розбирання. Автомобілі вантажні, окрім спеціальних, газобалонних та дизельних, легкові автомобілі, автобуси з кількістю посадочних місць до 22 пасажирів - ремонт і складання. Агрегати, складові одиниці механізму підйому кузова - знімання, випробування, ремонт, установка. Вентилятори - розбирання, дефекація, ремонт, складання. Головки блоків циліндрів, шарніри карданів - перевірка, кріплення. Двигуни всіх типів, задні, передні мости, коробки передач, крім автоматичних, зчеплення - розбирання. Контакти - пайка. Крила легкових автомобілів - знімання, установка, підгонка. Насоси водяні, масляні, компресори - розбирання, дефекація деталей, ремонт, складання, випробування. Обмотки, ізоляції приладів і агрегатів електроустаткування - контроль технічного стану, просочування, сушіння. Реле-регулятори, розподільники запалювання - розбирання. Фари, замки запалювання, сигнальні прилади - розбирання, дефектовка деталей, ремонт, складання, перевірка.