Категорія - Керівники | Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Комісар аварійний морський", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи в галузі морського транспорту: для спеціаліста - не менше 3 років, бакалавра - не менше 4 років. Наявність свідоцтва (сертифіката) компетенції.
Знає та застосовує у діяльності: постанови, розпорядження, накази, інструкції та положення про порядок розслідування аварійних випадків на морському транспорті; нормативні матеріали та міжнародні конвенції щодо запобігання зіткненню суден (МППСС), охорони природного навколишнього середовища та інші; Кодекс торговельного мореплавства України; Типове положення про організацію діяльності аварійних комісарів; морське страхування; договір морського страхування; основи транспортного права та морське право; форми та методи виконання дослідження обставин і причин настання страхових випадків та визначення розміру заподіяної шкоди; правила ведення встановленої документації; англійську мову (морську специфіку); основи економіки морського транспорту; організації праці та управління; основи трудового законодавства.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
З'ясовує обставини і причини настання страхового випадку на морському транспорті та визначає розмір збитків на підставі заяви страховика або страхувальника. Проводить дослідження аварійних випадків та збирає необхідні документи. Знайомиться з матеріалами слідства та є присутнім під час слідчих дій з дозволу особи або органу, які проводять розслідування. Порушує клопотання стосовно обставин і причин настання страхового випадку. Робить, у разі необхідності, запити до правоохоронних органів, банків, медичних закладів та інших підприємств, установ, організацій, що володіють інформацією про обставини страхового випадку. Отримує пояснення у письмовій формі про причини і розмір заподіяної шкоди від фізичних осіб, причетних до даного страхового випадку. Проводить або організовує проведення необхідної в окремих випадках експертизи для з'ясування обставин і причин настання страхового випадку та визначення розміру заподіяної шкоди. Складає аварійний сертифікат і, у разі потреби, рапорт на підставі проведеного дослідження та зібраних документів. Надає на запити Укрстрахнагляду, а також слідчих органів інформацію про обставини і причини настання страхового випадку та заподіяну шкоду. Зберігає таємницю про об'єкт страхування і не розголошує інформацію про дослідження аварійних випадків без згоди на це страховика і страхувальника.