Категорія - Робітники | Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електрослюсар з ремонту електроустаткування електростанцій 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електрослюсаря з ремонту електроустаткування електростанцій 5 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: порядок організації проведення ремонтних робіт в умовах діючих цехів ГЕС; загальні знання з опору матеріалів; особливості монтажу кабелів у вибухонебезпечних і пожежонебезпечних приміщеннях; технічні умови, призначення і принципові схеми приєднань автоматичних підживлюючих насосних установок для підтримання тиску в кабельних лініях і в спеціальних трубах з маслом під тиском; порядок приймання устаткування і апаратури, що вводиться в експлуатацію; основні параметри та технічні характеристики, конструкцію і класифікацію високовольтних вводів та їх деталей на напругу 500 кВ і вище для електричних апаратів і пристроїв постійного й змінного струму, ознаки та причини їх пошкоджень; основні параметри, технічні характеристики, конструкції, класифікацію високовольтних комутаційних апаратів (масляних, газових, повітряних вимикачів), привідних механізмів приводів вимикачів і роз'єднувачів, струмообмежувальних і захисних апаратів (реакторів, запобіжників, захисних розрядників); методики розрахунків коефіцієнта трансформації, перерізів проводів обмоток трансформаторів, навантажень на підйомні пристрої тощо; методику побудови і зняття кругової діаграми; умови роботи ізоляції високовольтних апаратів і вимоги до них; коефіцієнти запасу міцності і норми відбраковування металоконструкцій, проводи й троси, ізолятори, контактні затискачі, арматуру і розрядники, фундаменти і заземлюючі пристрої; способи сушіння, регенерації, очищення, дегазації і азотування трансформаторного масла.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує особливо складні і відповідальні роботи з ремонту і реконструкції електротехнічного устаткування різних типів виконання, всіх потужностей і класів напруги, всіх компоновок, а також розподільних пристроїв гідроелектростанцій і підстанцій напругою 330 кВ і вище із застосуванням різних спеціальних ремонтних пристроїв, механізмів, такелажного оснащення, засобів вимірювань і випробувальних установок. Виготовляє різноманітні прес-форми. Проводить випробування і налагоджувальні роботи під час ремонту устаткування і підготовку його до пуску в експлуатацію. Організовує роботи з ремонту устаткування і його налагодження, а також з налагодження ремонтних пристроїв, вантажопідйомних машин і механізмів. Проводить дегазацію та азотування трансформаторного масла для заливання трансформаторів. Обслуговує і ремонтує технологічні установки з дегазації та азотування масла, осушення повітря і виморожування парів масла.
Приклади робіт
Болти стяжні магнітопроводу трансформатора типу ТДТН-63000/110 - відновлення ізоляції. Вимикачі повітряні ВВШ-200 - ремонт, налагодження. Вводи маслонаповнені і контактна система вольтододавального бустер-трансформатора - капітальний ремонт. Вводи мастиконаповнені бакелітові - реконструкція з установленням на вводі фарфорової покришки. Ізоляція обмоток статора і ротора - вимірювання опору постійному струму. Кабелі силові підводні - заміна з'єднувальної муфти; прокладення з баржі за буксиром. Крани мостові, козлові, Г-подібні та інші - усунення несправності і проведення особливо складних і відповідальних робіт з ремонту і налагодження електроустаткування; налагодження ремонтних пристроїв; участь у випробуваннях вантажопідйомних кранів, механізмів. Муфти з'єднувальні маслонаповнених кабелів напругою 110 кВ - монтаж. Обмотки силових трансформаторів класу напруги 220 кВ - перевірка масляних каналів між котушками. Підшипники збуджувача генератора - перевірка стану ізоляції. Силові трансформатори класу напруги 220 кВ - ремонт обмотки, заміна шайб, переізолювання відводу. Трансформатори ТРДН-32000/110 - ремонт обмотки із заміною розклинювання та виткової ізоляції. Трансформатори напругою 110 кВ - ревізія з підйомом та оглядом виємної частини і заміною масла.