Категорія - Робітники | Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Мийник-прибиральник рухомого складу 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією мийника-прибиральника рухомого складу 2 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: порядок обслуговування механізмів та приладів, що застосовуються; правила очищення, продування, промивання дизеля, тягових електродвигунів та електрообладнання рухомого складу; правила очищення, промивання вантажних вагонів і санітарних вузлів пасажирських вагонів; правила безпеки у разі використання високого тиску води і хімічних засобів під час обмивання і очищення рухомого складу; правила дезінфекції вагонів; рецептуру розчинів, що застосовуються; вимоги ветеринарного нагляду, санітарно-епідеміологічної станції та Державної інспекції, основи електротехніки та гідравліки.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Очищує деталі та вузли рухомого складу залізниць і метрополітенів від бруду, іржі, старої фарби, окалини механізованим способом за допомогою ротаційних приладів, механізмів і обмиває їх з використанням високого тиску води хімічним способом, а також продуває, обтирає та обмиває дизелі, тягові електродвигуни і електрообладнання тягового рухомого складу. Внутрішньо очищує та промиває гарячою водою і робить дезінфекцію вантажних вагонів, що призначені для перевезення людей, зерна та інших продовольчих вантажів, вагонів з-під худоби і сировини тваринного походження, рефрижераторних ізотермічних та живорибних. Очищує санітарні вузли пасажирських вагонів, вантажних вагонів від вантажів, що злежались із застосуванням засобів механізації. Виконує роботи, передбачені технологією робіт щодо підготування вагонів до перевезень, відповідно до вимог ветеринарного нагляду та санітарно-епідеміологічних станцій, Державної хлібної інспекції. Обслуговує засоби механізації та обладнання, що застосовується в процесі роботи. Готує розчини, регулює режими роботи, подає пар і воду, прибирає сміття. Бере участь у ремонтних роботах устаткування і технологічного оснащення, яке застосовується.