Категорія - Робітники | Галузь - Професіі працівників МНС України
Інструкція для посади "Рятувальник-кінолог", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 89. МНС України", що затверджен наказом МНС України 01.12.2009 р. N 808. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України 01.12.2009 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійне навчання з отриманням освітньо-кваліфікаційного рівня "кваліфікований робітник" за відповідною робочою професією, або підготовка безпосередньо в оперативно-рятувальній службі. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Особисті вимоги. Дозвіл на роботу з собаками.
Знає та застосовує у діяльності: статутні та нормативні документи, що регламентують функціонування оперативно-рятувальних служб; права та функціональні обов'язки рятувальників під час аварійно-рятувальних робіт; вимоги до рятувальників; інструкції, положення та інші керівні документи, які регламентують правила проведення аварійно-рятувальних робіт та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій із застосуванням спеціальних собак; кінологію; техніку, технічні засоби, оснащення та інше обладнання, які є у розпорядженні підрозділу і використовуються під час аварійно-рятувальних робіт; типові плани проведення пошуково-рятувальних робіт під час можливих аварій; способи надання першої медичної допомоги; правила з охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Рятує людей під час проведення аварійно-рятувальних робіт за допомогою спеціально навчених собак. Надає долікарську допомогу постраждалим у разі загрози їх життю. Проводить розвідку, пошук постраждалих і первинне оцінювання ситуації у зоні надзвичайної ситуації. Здійснює моніторинг навколишнього середовища у місцях, небезпечних для життя. Під час виконання рятувальних робіт самостійно визначає рівень безпеки для людей і собак та вживає заходів щодо виведення їх із небезпечної зони. Регулярно проводить заняття із собаками та навчає їх методам пошуку потерпілих та надання їм кваліфікованої допомоги. Забезпечує готовність собак до проведення пошуково-рятувальних робіт, підтримує їх високу дієздатність. Бере участь у планових тренуваннях з собаками із застосуванням індивідуальних засобів захисту органів дихання і тіла, спеціального оснащення та спорядження у навчально-тренувальних комплексах, на навчальних полігонах з відпрацюванням способів рятування людей, практичної взаємодії з іншими рятувальниками в аварійних ситуаціях. Проводить профілактичний огляд собак, налагоджування, дрібний ремонт засобів захисту та іншого спорядження, технічне обслуговування і ремонт аварійно-рятувальних засобів, техніки та оснащення. Вивчає плани проведення пошуково-рятувальних робіт під час ліквідації можливих аварій на об'єктах, що обслуговуються.