Категорія - Професіонали | Галузь - Професіі працівників МНС України
Інструкція для посади "Лікар аварійно-рятувального підрозділу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 89. МНС України", що затверджен наказом МНС України 01.12.2009 р. N 808. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України 01.12.2009 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна вища освіта за напрямом підготовки "Медицина", спеціальністю "Лікувальна справа" за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра (спеціаліста). Стаж роботи за фахом у медичних закладах - не менше 3 років.
Знає та застосовує у діяльності: Конституцію України; Цивільний кодекс України; укази Президента України; постанови та розпорядження Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, акти законодавства, що стосуються питань служби; інші нормативно-правові акти з питань цивільного захисту, вимоги статутів аварійно-рятувальних служб, положення, накази, інструкції та інші документи, що регламентують надання медичної допомоги, організацію та несення служби в аварійно-рятувальних підрозділах; правила та норми з охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки; порядок дій за сигналами про надзвичайну ситуацію; порядок та засоби надання першої медичної допомоги; загальні відомості про аварійно-рятувальну і профілактичну роботу, її завдання та особливості, розташування медичних закладів у районі виїзду, джерел питної води.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виявляє хворих серед особового складу підрозділу. Надає амбулаторну та невідкладну медичну допомогу у обсязі першої лікарської в пунктах постійної дислокації та при виконанні аварійно-рятувальних робіт. За потребою забезпечує госпіталізацію хворих та постраждалих до медичних закладів. У разі перевищення радіаційно-хімічного навантаження на особовий склад веде медичний облік даних осіб та забезпечує медичне спостереження за станом здоров'я, лікування. Проводить медичне обстеження водіїв перед початком та після зміни. Доповідає керівнику зміни про виявлення хворих чи випадків травматизму. Забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних норм у службових, побутових приміщеннях підрозділу, у місцях постійної та тимчасової дислокації. Навчає начальницький та особовий склад правилам надання невідкладної медичної допомоги потерпілим під час аварійно-рятувальних робіт. Проводить планові роботи з медичного забезпечення та обладнання оздоровчого пункту і медичного автомобіля підрозділу. В межах компетенції забезпечує виїзд медичного автомобіля, його мобільність або розгортання у місцях аварій та катастроф. Веде облік листків непрацездатності, аналізує причини захворювань, вносить пропозиції щодо запобігання їм. Веде встановлену обліково-звітну документацію.