Категорія - Робітники | Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Чистильник димоходів, лежаків та топок 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією чистильника димоходів, лежаків та топок 3 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації мультициклонів, шнеків, транспортерів, димососів, пневмотранспорту, шахтних печей, форсунок; способи роз'єднання та кріплення форсунок і шлангів; правила установлення та експлуатації форсунок; схеми комунікацій; слюсарну справу.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Очищає та обслуговує мультициклони та транспортерні пристрої та устаткування, що прилягають до них. Забезпечує герметичність люків, шиберів та клапанів мультициклонів і регулює їх роботу. Вивантажує магнезитовий та доломітовий пил з бункерів фільтрів або мультициклонів з наступним транспортуванням пилу за допомогою різних видів транспортувальних пристроїв: шнеків, ланцюгових транспортерів, вагонеток, елеваторів, пневмотранспорту. Регулює подавання пилу по тічках, рівномірне завантаження транспортерних пристроїв. Запускає та зупиняє димососи, шнеки, стрічкові транспортери. Очищає форсунки шахтних печей, вигортає гарячий магнезит із форсуночних топок. Осаджує шихту, що зависла, розбиває, розвантажує зварений магнезит ручним способом через вікна. Прибирає та виносить гарячий магнезит. Роз'єднує та знімає форсунки; установлює та з'єднує форсунки та шланги. Обробляє топки навкруги форсунки цеглою та промазує розчином.