Категорія - Керівники | Галузь - Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів
Інструкція для посади "Начальник компресорної станції", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 21. Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів", що затверджен наказом Міненергетики України 22.12.1999 N 15-4315. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта у галузі управління. Стаж роботи за професією з оперативного керування виробництвом не менше 5 років. У разі обслуговування електрообладнання цеху з електропривідними газоперекачувальними агрегатами повинен мати допуск V групи з електробезпеки.
Знає та застосовує у діяльності: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, що стосуються діяльності компресорної станції; правила технічної експлуатації та безпеки при експлуатації КС і магістральних газопроводів; виробничі потужності та технологію транспортування газу; будову і технологічну схему КС і магістральних газопроводів; схеми постачання КС електроенергією, водою, паливом, парою і стисненим повітрям; режим роботи КС і магістральних газопроводів; основи економіки, виробництва, праці та керування; основи трудового законодавства; навички роботи з персоналом; законодавство з охорони навколишнього середовища; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює технічне керування експлуатацією обладнання компресорної станції, забезпечує безперебійну його роботу, своєчасний і якісний ремонт. Організовує безпечне ведення технологічного процесу. Забезпечує дотримання персоналом компресорної станції технологічних режимів роботи КС, основного і допоміжного обладнання. Керує вогневими роботами, що проводяться на КС. Складає проекти графіків планово-запобіжних ремонтів основного і допоміжного обладнання компресорної станції, електрообладнання, засобів автоматики і контрольно-вимірювальних приладів, графіків огляду і випробування посудин, що працюють під тиском, вантажно-підіймальних механізмів. Організовує складання заявок на обладнання, запасні частини, матеріали, які необхідні для експлуатації та ремонту, паливно-мастильні матеріали, інструмент. Розробляє і впроваджує заходи, що підвищують надійність і довговічність роботи обладнання КС; здійснює впровадження нової техніки, механізації та автоматизації виробничих процесів, а також розробляє і впроваджує організаційно-технічні заходи, що спрямовані на підвищення продуктивності праці та використання резервів виробництва. Здійснює контроль за виконанням робіт з ремонту основного і допоміжного обладнання компресорної станції, які виконуються підрядними організаціями; забезпечує дотримання ними технічних умов, надійності, якості та термінів завершення ремонтів. Бере участь у комісіях з приймання в експлуатацію компресорної станції та обладнання із ремонту. Організовує складання оперативної та звітної документації. Забезпечує виконання норм охорони праці, безпечних умов праці, виконання правил і норм охорони навколишнього середовища. Організовує своєчасне навчання, проведення інструктажів та перевірку знань з охорони праці. Проводить технічну підготовку персоналу. Керує працівниками станції.