Категорія - Робітники | Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту устаткування теплових мереж 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту устаткування теплових мереж 5 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості устаткування, що ремонтується; методи ремонту, демонтажу і монтажу, перевірки на точність і випробовування відремонтованого устаткування; особливості роботи на устаткуванні, що знаходиться під тиском; класифікацію арматури, силових і опресувальних насосів, компенсаторів і методи контролю за їх роботою; конструктивні особливості ущільнень; причини несправностей і аварій, характер і способи запобігання їм; основні технічні показники нормальної роботи устаткування теплових мереж; методи визначення якості матеріалів, придатності арматури залежно від параметрів середовища; види й конструкції такелажного устаткування, вантажопідйомних машин і механізмів, вантажозахоплювальних пристроїв, способи їх раціонального застосування під час проведення ремонтних робіт, правила їх догляду, зберігання і випробовування; причини корозії трубопроводів і способи боротьби з нею; порядок організації і роботи бригади; нормування.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ремонт, реконструкцію відновлення, складання трубопроводів теплових мереж діаметрів до 1200 мм, прокладає їх в траншеї або каналі з установленням унікальних клапанів. Проводить складні роботи зі складання, регулювання, припасовування і випробовування з використанням особливо складних засобів механізації, комплексу вантажопідйомних машин і механізмів, складного інструменту і засобів вимірювань. Перевіряє якість і відповідність розмірів виготовлених вузлів до креслень і технічних умов. Виконує гідравлічне випробовування теплових мереж на герметичність і міцність, готує до пуску в експлуатацію, виявляє і усуває дефекти під час пуску. Монтує збірний і монолітний залізобетон. Укладає в траншею бетонні і залізобетонні трубопроводи будь-якого діаметра. Проводить повний ремонт, реконструкцію і налагодження відцентрових насосів, насосних станцій. Проводить вимірювання і заповнює формуляри. Виконує такелажні роботи з переміщення, складання і установлення складних і відповідальних вузлів, деталей і елементів устаткування. Організовує роботи з ремонту і налагодження устаткування і ремонтних пристроїв, вантажопідйомних машин і механізмів.
Приклади робіт
Арматура всіх систем діаметром 1000 мм - зняття, розбирання, ревізія, ремонт і установлення. Деталі складні фасонні з труб діаметром до 1200 мм - виготовлення і монтаж на трубопроводах. Компенсатори діаметром 900 - 1500 мм - виявлення дефектів, заміна деталей, установлення. Трубопроводи з емалевим покриттям діаметром до 900 мм - демонтаж, ремонт, монтаж, прокладання. Трубопроводи діаметром 900 - 1200 мм - прокладання за допомогою комплексу кранів, лебідок, установлення арматури, гідравлічне випробовування.