Категорія - Робітники | Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електромонтер з обслуговування перетворювальних пристроїв VI група кваліфікації", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера з обслуговування перетворювальних пристроїв V групи кваліфікації - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: керівні вказівки та інструкції з будови і налагодження перетворювального устаткування; схеми, призначення і будову устаткування, що обслуговується; схему роботи і принцип дії блоків керування; будову й принцип дії апаратури, що застосовується під час випробувань і вимірювань, генератора імпульсних напруг, осцилографа; схеми й будову струмового і стабілітронового лавинного захистів; види зв'язку, встановленого на об'єкті, правила їх використання; схеми комутації перетворювача; види пошкоджень і порушень режиму роботи; основні вимоги до трансформаторів постійного струму й напруги; схеми ввімкнення трансформаторів постійного струму і напруги; призначення автоматичного повторного ввімкнення (АПВ) ліній; призначення і основні вимоги до автоматичного ввімкнення резерву (АВР); теоретичні основи електротехніки і промислової електроніки.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Забезпечує встановлені режими за напругою, навантаженням, температурою та іншими параметрами під час обслуговування перетворювальних мостів. Виконує відповідальні й складні роботи з випробувань і налагодження перетворювального устаткування. Перевіряє параметри блоків керування, параметри блоків датчика контролю тиристорів (ДКТ) і датчика переходу струму через нуль (ДПН). Перевіряє функціонування модулів за допомогою електронно-променевих приладів, осцилографування після їхньої заміни, перевіряє блок струмового захисту тощо. Перевіряє лавинний стабілітронів захист, характеристики тиристорних блоків після заміни дефектних вузлів. Перевіряє і настроює схеми на логічних елементах. Настроює канали світлового керування відповідно із заданими установленнями за потужністю світлового випромінювання. Настроює систему стеження, включаючи роботи зі спільної перевірки і настройки пристроїв блокування за струмом (ПБС) і ДПН. Проводить ремонт і налагодження блоків керування БТ і всіх блоків дроселів (БД) і ШТБ.