Категорія - Робітники | Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Підручний сталевара мартенівської печі 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією підручного сталевара мартенівської печі 4 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: основні частини мартенівської печі; будову та принцип роботи заправної машини; види металевої шихти, заправних матеріалів, флюсів, феросплавів та вимоги до їх якості; склад шихти для марок сталі, які виплавляються, склад та властивості вогнетривких матеріалів, що використовуються для заправки та ремонту печі; основи слюсарної справи.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у закладанні сталевипускного отвору після випуску плавки, обробленні та закладанні шлакового отвору, завалці шихти в мартенівські печі ємкістю 500 т та більше, скачуванні, випуску та осадці шлаку в шлаковій чаші. Заготовляє, дробить та подає шихтові матеріали до печі. Готує, просушує та зважує феросплави та бере участь у закиданні розкислювачів у ківш. Бере участь у видаленні металу та шлаку з ям, наварюванні подини печі, заправленні передньої та задньої стінок, укосів, підсипанні порогів, заряджуванні заправної машини, готуванні вогнетривкої маси, підмазуванні стовпів та в ремонтах печі. Готує проби металу та шлаку для аналізу. Керує лебідкою для подавання шлакових візків до печі. Обчищує та готує пічний інструмент. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується. Прибирає робочу площадку.