Категорія - Робітники | Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Машиніст шпрединг-машини 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста шпрединг-машини 3 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову та конструктивні особливості агрегатів різних типів; технологічний процес, види, сорти, властивості та призначення текстильних та плівкових матеріалів, клеїв та допоміжних матеріалів; технічні вимоги до якості продукції; методику розрахунку витрат клею, який наноситься на 1 кв.м тканини; причини виникнення браку та способи їх усунення.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виготовлення на шпрединг-машинах різних конструкцій основного та теплоізоляційного полівінілхлоридного лінолеуму, текстовініту та інших матеріалів на тканинній та плівковій основах; процес промазування на шпрединг-машині тканин, драпу, сукна, шерстяної байки та трикотажу, а також під керівництвом машиніста вищої кваліфікації виконує окремі операції з обслуговування шпрединг-машини при прогумуванні спецтканин, складних в обробленні. Самостійно налагоджує та готує агрегат, сполучене устаткування та контрольно-вимірювальну апаратуру до роботи. Провадить пробний запуск агрегату та регулювання синхронної роботи устаткування. Підбирає та установлює температурні режими гарячих та охолоджуючих валків, термокамери за зонами, швидкість проходження тканини, зазор між робочим валком та раклею та ущільнювальними валками залежно від рецептури сумішей, які наносяться. Регулює натягнення тканин або плівки, контролює та усуває перекоси під час намотування та розмотування. Стежить за ходом технологічного процесу та коректує його за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Запобігає причинам, які викликають відхилення від заданого технологічного режиму, та усуває їх. Контролює якість промазування тканини у процесі роботи машини, керує робітниками, які обслуговують машину та сполучене устаткування.