Категорія - Робітники | Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Електромонтер контактної мережі 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або підготовка безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією електромонтера контактної мережі 2 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: ознаки пошкоджень або відхилень від нормального стану пристроїв, які обслуговуються, та способи їх усунення; схему живлення і секціонування контактної мережі та інших пристроїв електропостачання дистанції (дільниці), яка обслуговується; будову усіх елементів пристроїв, що обслуговуються, та їх призначення; навантаження, що допускаються на проводах; ізоляційні відстані до струмоведучих частин; способи стикування та кріплення проводів; порядок огородження під час роботи на контактній мережі; Правила улаштування та технічної експлуатації контактної мережі, відповідно до кола своїх обов'язків; принцип роботи залізничного зв'язку.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює монтаж, демонтаж, огляд, вимір, перевірку стану, ремонт контактної мережі постійного та змінного струму, високовольтних ліній, які підвішені на опорах контактної мережі, трансформаторних підстанцій, які підключені до цих мереж. Доустановлює опори. Виконує електромонтажні роботи у складі бригади зі зняттям напруги та заземлення. Виміряє довжину прогонів. Огороджує місця виконання робіт на станціях і перегонах. Здійснює монтаж і демонтаж контактної мережі трамвайних і тролейбусних ліній з розгортанням на трасі та з використанням електричних, пневматичних та такелажних пристроїв і механізмів. Перевіряє та регулює приводи перемикачів. Заготовляє заміс бетону. Установлює тимчасові сигнальні знаки на опори контактної мережі. Виконує відновлювальні роботи під час різних атмосферних умов.
Приклади робіт
Кабель - установлення або заміна захисних кутників, прокладання. Ланцюги електротягові рейкові - огляд. Приводи роз'єднувачів огляд. Пристрої компенсаторні - перевірка роботи. Струни, електричні з'єднувачі, монтажні струбцини-виготовлення. Шланги, що заземляються - перевірка роботи.