Категорія - Робітники | Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Ковшовий 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією ковшового 2 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес розливання сталі; будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації ковшів різної місткості, принцип роботи їх ходових частин; значення температури металу для розливки; вплив якості підготовки ковшів та швидкості розливки на створення неметалічних включень в зливках; правила ведення вогнетривких робіт під час ремонту ковшів.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує сталерозливні ковші ємкістю до 15 т; шлаковозні ковші об'ємом 9 куб.м і більше до прийому плавок. Готує сталерозливні ковші ємкістю 15 т до 100 т та проміжні ковші до прийому плавок під керівництвом ковшового вищої кваліфікації. Установлює та знімає шиберні затвори з без-стопорних сталерозливних ковшів, складає та притирає шибери, перевіряє якість набирання шиберних вузлів, запресовує плити в обойми. Установлює нові стопори разом з розливальником сталі. Перевіряє стан футеровки ковшів, якість набирання стопорів. Припасовує стопорні пробки до отвору розливного стакану та перевіряє надійність дії стопорного механізму. Готує та подає чавуновозні ковші до доменних печей відповідно до графіка випусків чавуну, супроводжує їх під час транспортування рідкого чавуну до розливних машин, сталеплавильних агрегатів та бере участь в зливанні його. Оглядає ковші після зливання чавуну, усуває кірки, що утворилися, та "козли". Ремонтує та заправляє носки чавуновозних ковшів, очищає лафети від скрапу та шлаку. Прибирає скрап із канав розливних машин, завантажує скрап, шлак та сміття в залізничні вагони. Стежить за правильним зважуванням ковшів до та після зливання чавуну.