Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Випалювач емалі 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією випалювача емалі 5 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: конструкцію устаткування, яке обслуговує; фізико-хімічні властивості та технологічні параметри ґрунтових та покривних емалей; температурні режими для випалювання; довготривалість випалювання різних виробів; технічні вимоги до поверхонь виробів до емалювання та до покритих виробів до та після випалювання; правила налагодження і регулювання складних контрольно-вимірювальних приладів.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Випалює особливо складні та відповідальні вироби особливо складної конфігурації, покриті ґрунтовими і покривними емалями в муфельних, камерних печах на установках струмів високої частоти. Визначає нерівномірності покриття товщини стінок виробів за ступенем їх розжарення в печі. Веде температурний режим печі. Регулює температуру печей за допомогою електронних контрольних приладів у разі різкої зміни габаритів виробів, які емалює. Контролює процес емалювання великогабаритних виробів після випалювання за допомогою телевізійної установки. Зарівнює дефекти емалевого шару на стальних виробах струмами високої частоти або газовим зварюванням. Замазує дефекти емалевого покриття спеціальними замазками, пломбує золотом та іншими матеріалами.
Приклади робіт
Випалювання емалі на виробах; гідролізери; плити і рами фільтрпресів; труби суднових систем і трубопроводів зі згинами в декількох площинах.