Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Готувач емалевих порошків 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією готувача емалевих порошків 2 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову і способи підналагодження устаткування, яке обслуговує; номенклатуру, зовнішній вид та властивості всіх сировинних матеріалів і хімікатів, які входять в склад ґрунтових та покривних емалей; вплив вологості сировинних матеріалів та хімікатів під час складання шихти та фізико-хімічні властивості ґрунтових та покривних емалей; вплив тонкості помелу матеріалів та однорідності змішаної шихти на якість ґрунтування та покривних емалей; способи визначання однорідності змішаної шихти, призначення барвників та властивості лаків, які застосовує; вплив складу барвників на якість емалей.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує за заданими рецептами неорганічні барвники для емалей. Складає шихту для плавлення емалевої фрити за заданою рецептурою з занесенням її в шихтовий журнал та складає шихтовий паспорт. Подрібнює емалеві плитки на дробарках, просіває емаль через дрібні сита, відмочує її. Перевіряє тонкість помелу приладом із записуванням в журнал. Зважує компоненти шихти. Веде облік витрат матеріалів і шихти. Засипає матеріали в змішувальні барабани. Стежить за ступенем змішування шихти. Розтирає пігменти для органічних емалей в фарфорових ступках та змішує їх з лаком за затвердженою рецептурою. Підналагоджує устаткування.