Категорія - Робітники | Галузь - Хіміко-фотографічні виробництва
Інструкція для посади "Обробник кінофотоматеріалів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 29. Хіміко-фотографічні виробництва", що затверджен Наказом Міністерства промислової політики України 28.09.2006 N 308. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією обробника кінофотоматеріалів 3 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: технологію оброблення та фізико-хімічні властивості світлочутливих виробів; взаємодію вузлів та частин устаткування, яке обслуговується; світлотехнічний режим робочого місця.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розкроює на полоси-формати рулони позитивної, негативної кінофотоплівки, кольорових паперів на поздовжньо-стрічкових, поперечно-різальних машинах та напівавтоматах. Ріже на машинах з електронним пристроєм під час ведення суміщених операцій перерізування та світломаркування. Веде технологічний процес перфорування позитивних кінофотоплівок та фотопаперів, кінонегативних та спеціальних плівок на перфораційних машинах. Перфорує негативні спеціальні авіаплівки, одночасно веде процес перфорування з перерізуванням фотопаперів на спеціальних верстатах. Відбраковує на спеціальних верстатах та контрольних пристроях відповідальні та спеціальні сорти кінофотоплівок, технічних плівок, фотопластинок, матеріалів для ядерних досліджень, спеціальних та технічних фотопаперів та провадить контрольну відбраковку фотопаперів. Провадить бобінування в ролики-бобінки фотоплівок, вкладає їх в касети, пенали на спеціальних автоматах. Розраховує раціональний розкрій та вихід придатної продукції. Перевіряє автоблокування та автоматику. Заправляє ролики-котушки кінонегативних та спеціальних плівок на перфораційний верстат. Відбирає зразки. Обслуговує телевізійні контрольні пристрої (перевіряє скло на щільність), різальну машину, бракеражно-метражний верстат або напівавтомат, візитажні столи для форматних виробів, автомати вирубування кінців плівки. Ділить рулони кіноплівки, спецплівки, фотоплівки, фотопаперу на ролики заданого метражу за лічильником. Контролює та вирізає дефектні ділянки, рахує ролики, придатні листи, придатні фотовироби, прокладає листи папером. Визначає геометричні параметри скла, визначає стрілу прогинання. Перевіряє наявність тріщин та зломів, піноутворення, дефектів кромок. Веде облік відбракованого скла за класами та видами браку. Передає продукцію на наступну фазу оброблення. Здає відходи. Провадить візитаж роликів, заміряє симетрію кожного ролика плівки. Контролює роботу основного устаткування.