Категорія - Робітники | Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту гідротурбінного устаткування 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту гідротурбінного устаткування 2 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову гідротурбінного устаткування, що ремонтується, вантажопідйомних машин і механізмів, що застосовуються; призначення і взаємодію вузлів і механізмів; технологічну послідовність розбирання, ремонту і складання устаткування; технологію вальцювання кінців сталевих і латунних трубок; читання креслень і схем, технічні умови на гідравлічне випробовування; правила ввімкнення і вимкнення трубопроводів всіх призначень; принцип роботи засувки з гідроприводом; основні знання про газове й електричне зварювання і присадні матеріали, порядок підготовки деталей і труб під зварювання; вимоги до фланців, арматури, прокладок, кріпильних деталей; будову та призначення спеціального інструменту, пристроїв і засобів вимірювань середньої складності; правила загартування, заправлення і відпускання слюсарного інструменту; правила центрування валів; допуски й посадки, квалітети та параметри шорсткості, елементарні знання з механіки, електротехніки.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює слюсарну обробку деталей за 11 - 12 квалітетами (4 - 5 класами точності), розбирання, ремонт і складання простих вузлів і механізмів основного й допоміжного гідротурбінного устаткування: лопатей робочого колеса, направних турбінних підшипників, знімних сегментів направних апаратів, дренажних насосів, запірної і запобіжної арматури, компенсаторів, вантажопідйомних машин і механізмів. Відновлює профілі вихідних і периферійних кромок лопатей робочих коліс поворотно-лопатевих гідротурбін у підводній частині. Виготовляє і складає за кресленнями прості вузли металоконструкцій під зварювання. Складає з натури ескізи простих деталей, проводить підготовчі роботи для дефектоскопії зварних з'єднань, проводить підготовку і установлення під вальцювання сталевих і латунних трубок, паяє оловом. Ремонтує і налагоджує ручний і пневматичний інструмент. Розмічає і виготовляє прокладки складної конфігурації. Виконує такелажні роботи з переміщення, складання та розбирання вузлів і деталей устаткування за допомогою простих засобів механізації.
Приклади робіт
Арматура масловодозапірна - ремонт з притиранням ущільнюючих поверхонь. Затвори, решітки для утримання сміття - демонтаж, установлення, заміна ущільнень і ремонт ходових частин. Канавки шпонкові - розмічання і підгонка. Компенсатори - заміна, установлення. Колеса робочі поворотно-лопатевої гідротурбіни - участь у підготовленні і заміні ущільнень лопатей робочого колеса в проточній частині. Лопаті робочого колеса - шліфування профілів за шаблоном. Насоси дренажні - розбирання, ремонт, складання, центрування валів насосів і електродвигунів. Підшипники кочення - заміна зазорів і натягів на насосах, вентиляційних установках тощо. Підшипники ковзання - зняття зазорів і натягів на насосах, заміна мастила і ущільнень. Сегменти знімні - заміна кріпильних деталей і клинових розпірок. Стекла масломірні маслонапірних установок (МНУ) - заміна. Ущільнення болтові лопатей робочого колеса - зняття, заміна, підгонка стопорних штифтів і заглушок.