Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Маляр 4-го розряду (обробка металів)", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією маляра 3 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову і способи налагодження механізмів і пристроїв, які застосовує в процесі малярних робіт; способи виконання малярних робіт з високоякісним обробленням; процес оброблення поверхонь під складний малюнок різних порід дерева, мармуру і каменя; особливості механізованого очищення поверхонь і корпусів від обростання і старого лакофарбового покриття; технічні умови і вимоги до фарбування та лакування; способи реставрації фарбованих поверхонь, лінкрусту, лінолеуму і інших матеріалів.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує високоякісне фарбування поверхонь сухими порошками, різними фарбами і лаками в декілька тонів і оброблення поверхонь з шліфуванням, лакуванням і поліруванням. Виконує торцювання і флейцювання фарбованих поверхонь. Протягає фільонки з підтушуванням. Наносить малюнки на поверхні за трафаретами в чотири і більше тонів. Розкладає поверхні під складний малюнок різних порід дерева, мармуру і каменя. Виконує самостійне складання - складних кольорів. Реставрує фарбовані поверхні, лінкруст, лінолеум та інші матеріали. Виконує лакофарбові покривання по склу та керамічній емалі. Виготовляє складні трафарети і гребінки для оброблення поверхонь, які фарбує. Наклеює килимний лінолеум, павінол та інші матеріали. Фарбує після ґрунтування поверхні методом холодного безповітряного розпилення. Фарбує деталі, вироби, прилади в тропічному виконанні. Виконує міжопераційний захист фосфатувальними ґрунтовками листового матеріалу і профільного прокату для суднових цистерн питної, дистильованої і живильної води, медичного і технічного жиру. Виконує механізоване очищення корпусів суден від корозії, окалини, обростання і старого лакофарбового покриття дробоструминними апаратами зі здаванням робіт за взірцями та еталонами і водою під високим тиском. Визначає якість лакофарбових матеріалів, які застосовує. Налагоджує механізми, які застосовуються у виробництві малярних робіт.
Приклади робіт
Автомобілі легкові, крім типу "ЗІЛ", "Чайка", і автобуси - остаточне фарбування, оброблення та полірування. Ватерлінії і марки поглиблень - фарбування синтетичними і масляними фарбами. Вироби спеціальні суднові - фарбування за 182 класом зовнішнього вигляду. Деталі на експорт та експонати виставочні - фарбування за 1-м класом оброблення. Електроприлади, електромашини великогабаритні - фарбування і полірування. Катери - фарбування. Корпуси, кронштейни основи, деталі литі складної конфігурації - фарбування за 2-м класом оброблення. Корпуси підшипників на експорт - фарбування за 1 - 2-м класами оброблення. Корпуси приладів і блоків, кришки, панелі, лицеві каркаси, кронштейни, антени - фарбування за 1 - 2-м класами оброблення, зовнішнє декоративне фарбування. Корпус судна, конструкції суднові і поверхні суднових приміщень (відсіки танків, цистерн) - ґрунтування та фарбування методом холодного повітряного та безповітряного розпилення лакофарбових матеріалів. Обтічники - фарбування. Палуби в житлових та службових приміщеннях суден - настилання лінолеуму, реліну, егеліту. Поверхні конструкцій - нанесення мастики "Адем" апаратом "Пласт". Поверхні металевих закритих, тісних та важкодоступних місць (шахт, відсіків, цистерн) - ґрунтування та фарбування епоксидними фарбами. Поверхні полотняні салонів літаків - покривання багатошарове лаками і фарбами. Покривання "ЛАК" - заміряння спеціальних параметрів. Приміщення житлові, службові - вирівнювання поверхонь палуб мастиками під наклеювання лінолеуму. Статори і ротори - покривання внутрішніх і зовнішніх діаметрів, обмоток електроізоляційними емалями, лаками. Стінки, полки, меблі зовні і усередині, стелі і дахи локомотивів, суцільнометалевих вагонів, вагонів з машинним охолодженням та ізотермічних вагонів з металевим кузовом і каюти суден - фарбування і покривання лаком пензлем, розпилювачем або лаком. Судна, фюзеляжі, крила літаків та стінки туристичних і службових вагонів - нанесення відмітних написів та маркувань. Тролейбуси і вагони метро - остаточне фарбування та оброблення. Цистерні питні - фарбування.