Категорія - Робітники | Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник полімеризації 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника полімеризації 4 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: процес полімеризації і правила регулювання його; рецептуру завантажень сировини; технічні вимоги до сировини, напівфабрикатів та готової продукції; умови нормального ведення процесу, типові порушення режиму, їх причини та способи щодо їх запобігання та усунення; будову основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів і автоматичних систем регулювання; методику розрахунків; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес полімеризації з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації або веде процес полімеризації з центрального пульта керування. Контролює показання контрольно-вимірювальних приладів. Заміряє витрати сировини та вихід готового продукту, оцінює їх якість за результатами аналізів. Контролює стан устаткування. Обслуговує технологічне устаткування, контрольно-вимірювальні прилади та засоби автоматизації технологічних процесів. Виконує простий ремонт устаткування та комунікацій. Веде записи у виробничому журналі.
Приклади робіт
Ведення процесу полімеризації: легкого масла, капролактаму, тетрагідрофурану, рідких та газоподібних вуглеводнів (в емульсії або розчинах), суміші мономерів (у розчині роданистого натрію), ефірів метакрилової кислоти, у виробництві поліетилентерефгалату, емульсійного полістиролу, сополімерів стиролу та вінілацетату, форполімеризації блочного полістиролу.