Категорія - Професіонали | Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Інженер з аварійно-рятувальних робіт", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна вища освіта відповідно напряму підготовки (спеціаліст) без вимог до стажу роботи.
Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України, нормативно-правові акти, що регулюють діяльність цивільної авіації, інші документи галузі, що регламентують діяльність служби та технічну експлуатацію аварійно-рятувальних засобів; накази, вказівки, інструкції, порядок організації пошуково-рятувального забезпечення польотів і технологію виконання пошукових та аварійно-рятувальних робіт, тактико-технічні данні пошукової, аварійно-рятувальної техніки, радіотехнічних засобів зв'язку та пошуку, технологію та порядок їх експлуатації та технічного обслуговування, порядок гасіння повітряних суден, евакуації пасажирів та екіпажу повітряних суден й надання першої допомоги постраждалим від лиха, основи трудового законодавства, правила та норми пожежної безпеки та внутрішнього трудового розпорядку; порядок та періодичність ведення встановленої звітності.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює технологічну експлуатацію, збереження і технічне обслуговування аварійно-рятувальних засобів і спорядження, веде експлуатаційній облік ресурсу аварійно-рятувальних засобів та їх комплектуючих. Вживає заходів щодо підтримання їх у належному технічному стані. Веде технічну та облікову документацію. Готує матеріали для звітності, складає заявки на необхідні матеріали і технічні засоби для оснащення аварійно-рятувальних команд. Бере участь у технічному навчанні працівників пошуково-рятувальної служби та авіаперсоналу щодо застосування аварійно-рятувальних засобів та правил їх експлуатації, проведенні пошукових та аварійно-рятувальних робіт у складі аварійно-рятувальних засобів аеропорту, упровадженні і освоєнні сучасних рятувальних засобів, техніки та технологій їх застосування під час організації і проведення пошукових та аварійно-рятувальних робіт.