Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту рухомого складу 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту рухомого складу 5 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: способи розмічання і установлення вузлів; способи перевірки правильності складання комплексу вузлів та складальних груп об'єкту, який ремонтує; методи перевірки на точність відремонтованого устаткування рухомого складу; способи визначення пошкоджень деталей і методи їх відновлення.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Перевіряє на точність, випробовує та здає відремонтоване устаткування. Виявляє та запобігає дефектам складання всіх основних складальних груп.
Приклади робіт
Автозчеплювальні пристрої рухомого складу - ремонт. Автоматика керування холодильниками тепловозів - перевірка, регулювання. Блоки колісно-моторні, підшипники кочення-складання з підганянням зачеплення, випробування і регулювання зубчастої передачі, повна ревізія підшипників і ремонт. Втулки магістрального поршня гальмового і пневматичного усаткування - випресування, запресування. Вузли і агрегати на тепловозах - перевірка та випробування під час запускання дизеля. Дзеркала гальмового устаткування - вивіряння та притирання до них золотників. Дизель, компресор - перевірка шатунно-поршневої групи та газорозподілення. Дизель-генераторна установка, гідропередача - регулювання з'єднання, центрування. Механізми паророзподільні пароповітряних насосів, регулятори ходу насосів та тиску компресорів, крани машиніста, компресори - випробування та регулювання на стенді. Паралелі і золотникові напрямні локомотивів - установлення і перевірка по осі циліндра. Паророзподільні механізми на паровозах, поршні, золотники - перевірка і регулювання. Передачі вертикальні локомотивів - ремонт, установлення з регулюванням. Приводи гідростатичні регулятора, гідропередачі - ремонт, складання, перевірка, обкатка. Приводи карданні та з поржнім валом тягових електродвигунів - налагодження і регулювання. Регулятори частоти обертання колінчастого валу дизеля - розбирання, ремонт, складання. Ресорна підвіска візків - регулювання. Ротори турбокомпресорів - випробування. Турбогенератори локомотивів, прес-маслянки - випробування під час запускання двигуна. Швидкостеміри - випробування і регулювання на стенді.