Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря-електрика з ремонту електроустаткування 2 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову й принцип роботи електромашин змінного та постійного струму, які обслуговує; електромонтажні схеми та пускорегулювальну апаратуру середньої складності; способи налагодження щіткового механізму електродвигунів; основні властивості матеріалів, які обробляє; будову універсальних і спеціальних пристроїв, монтажного інструменту та середньої складності контрольно-вимірювального інструменту.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає, ремонтує та складає вузли і апарати середньої складності, арматуру електроосвітлення. З'єднує деталі і вузли електромашин, електроапаратів і електроприладів за схемами середньої складності. Лудить, паяє, ізолює, прокладає та зрощує електропроводи й кабелі. Керує підіймально-транспортними механізмами з підлоги, стропує вантажі.
Приклади робіт
Амперметри, вольтметри - знімання, установлення з перевіркою. Випрямлячі селенові - знімання і установлення. Запобіжники (крім фарфорових) - перезарядження. Затискачі низьковольтних запобіжників, рукави струмоприймачів - виготовлення. Електричні печі, ящики лінійних та мостових контакторів, блоки резисторів - знімання. Електропроводи на вагонах - прокладання та кріплення. Контактори блокувальні - розбирання і складання. Коробки паророзподільні, лопатки робочих коліс, конденсаційні та паропровідні труби, вентилятори турбогенераторів паровозів - знімання, установлення. Осердя полюсів і котушок - випресування та запресування. Підшипники електричних машин - випресування. Полози струмоприймачів електровозів - заправляння мастилом. Пристрої підвагонні розподільні вагонів рефрижераторних поїздів (секцій) - знімання і установлення. Реостати пускові та регулювальні вагонів - знімання і установлення. Роз'єднувачі, патрони, розетки та вимикачі електроосвітлення, прожектори, фари, педалі - ремонт і складання. Роз'єднувачі та ізолятори дахові, рукави струмоприймачів, клапани редукційні, електропневматичні, циліндри повітряні струмоприймачів, розрядники всіх типів електровозів - знімання, установлення. Рукоятки пильності - розбирання, ремонт і складання. Секції якорів тягових електродвигунів та електричних машин - виготовлення. Термометри опорів рефрижераторних поїздів (секцій) і вагонів з кондиціонуванням повітря - розбирання, комплектування. Струмоприймачі - заміна полозів. Шунти, ножі, наконечники та перемички електричних апаратів та електричних машин - виготовлення та установлення.