Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування 3 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову сільськогосподарських машин, устаткування, комбайнів і тракторів, які обслуговує; правила виконання регулювання сільськогосподарських машин і устаткування; способи усунення дефектів під час ремонту, складання і випробування вузлів і агрегатів; будову електроприладів і електроустаткування сільськогосподарських машин, устаткування комбайнів і тракторів; систему допусків і посадок, квалітети (класи точності) та параметри шорсткості (класи чистоти оброблення); способи налагодження балансувальних верстатів; будову, призначення та правила застосування складного контрольно-вимірювального інструменту; конструкцію універсальних і стаціонарних пристроїв.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує, складає, регулює і випробовує на стендах складні агрегати і вузли сільськогосподарських машин, комбайнів і тракторів. Ремонтує, виконує технічне обслуговування, налагодження і регулювання середньої складності машин і устаткування тваринницьких ферм і комплексів. Виявляє і усуває дефекти в процесі ремонту, складання і випробування агрегатів та вузлів. Складає трактори на гусеничному ходу, складні сільськогосподарські машини і комбайни, а також агрегати електроустаткування, прилади і здає відповідно до технічних умов. Виконує слюсарне оброблення і підганяє вузли і деталі за 7 - 10-м квалітетами (2 - 3-м класами точності). Виконує статичне і динамічне балансування деталей простої і середньої складності конфігурації на балансувальних верстатах. Оформляє дефектні відомості на ремонт.
Приклади робіт
Апарати молотильні зернозбиральних комбайнів - перевірка якості збирання і регулювання. Апарати снопов'язальні льонозбиральних комбайнів - ремонт, установлення і регулювання. Вали колінчасті половонабивальних, соломонабивальних, соломотрясних машин, вали ексцентрикові, диски зчеплення - балансування. Втулки шатунів - підганяння за поршневими пальцями. Гідросистеми комбайнів, тракторів та сільськогосподарських машин - ремонт. Двигуни внутрішнього згоряння потужністю до 73,6 кВт (100 к.с.) - ремонт, повне складання, регулювання та випробування вузлів і механізмів, усунення дефектів газорозподілення, шатунно-поршневої групи та інших вузлів двигунів. Живильники - регулювання зазорів між ротором, ущільнювачами і ножами. Кільця поршневі - підганяння по поршнях. Керування кермове, редуктори, задній міст, коробки передач, фрикціони - ремонт, складання і регулювання. Клапани - регулювання зазорів. Конвеєри скребкові - ремонт. Коробки передач тракторів і зернозбиральних комбайнів - ремонт, регулювання, випробування на стенді. Механізми газорозподілення - складання. Механізми планетарні повороту тракторів - складання та регулювання. Підшипники корінні і шатунні - шабрування. Подрібнювачі коренебульбоплодів - регулювання і ремонт. Роздавальники кормів - ремонт, регулювання та налагодження. Стенди обкатно-гальмівні - ремонт, складання і регулювання. Шнеки і елеватори зернових комбайнів - ремонт і регулювання.