Категорія - Робітники | Галузь - Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів
Інструкція для посади "Стерилізаторник матеріалів та препаратів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів", що затверджен наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості 22.04.1997 р. Погоджений Міністерством праці України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або підготовка безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією стерилізаторника матеріалів та препаратів 2 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: рецептуру стерилізуючих розчинів і контрастної рідини; технологічний режим просочування, промивання, обкурювання в процесі хімічної стерилізації; режим термічної, радіаційної та променевої стерилізації; призначення матеріалів, які стерилізуються, або живильних середовищ та вимоги до них; будову та принцип роботи обладнання та пристроїв, які застосовуються; правила користування контрольно-вимірювальними приладами; способи регулювання процесу стерилізації.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес радіаційної, променевої, сухоповітряної, термічної стерилізації або стерилізації хімічними речовинами. Готує у процесі хімічної стерилізації розчини стерилізуючих речовин. Просочує перев'язувальні матеріали приготуваними розчинами, промиває шприц-тюбики стерилізуючими розчинами у турбовакуумному апараті. Веде стерильне сушіння матеріалів. Під час термічної або сухоповітряної стерилізації розливає підготовлені живильні середовища у стерильний посуд, завантажує автоклав. Веде процес стерилізації ампул з розчинами в автоклаві, перевіряє ампули на герметичність шляхом подавання в автоклав стисненим повітрям розчину контрастної рідини. Веде процес "вбиття" зараженого матеріалу у сухоповітряному стерилізаторі. Перевіряє та регулює роботу запірної арматури, комунікацій, автоклавів та сухоповітряних стерилізаторів за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Стежить за режимом стерилізації. Заповнює завантажувальні листи. Готує обладнання до ремонту, приймає з ремонту. Веде технологічну документацію.