Категорія - Робітники | Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Слюсар-електрик з обслуговування та ремонту станційного та тунельного устаткування метрополітену 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря-електрика з обслуговування та ремонту станційного та тунельного устаткування метрополітену 4 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості, електричні і кінематичні схеми електронних систем автоматичного керування та інших пристроїв, які виконані на мікросхемах; порядок перевірки на приладах транзисторів з визначенням їх характеристик; підбір і заміну транзисторів в електронних схемах відповідно до встановлених електричними параметрами; будову, призначення та правила експлуатації обладнання, що обслуговується; технічні умови і послідовність ремонту та монтажу обладнання, правила випробування; способи визначення причин пошкоджень і передчасного спрацювання деталей; класифікацію теплових вимірювальних електроприладів, порядок їх перевірки і користування ними; правила користування фрезерними, свердлильними, стругальними і заточувальними верстатами, вимірювальними приладами та інструментами.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує, ремонтує та утримує в справному стані автомати для розміну монет, грошово-рахункові машини, пристрої ідентифікації і підрахунку пластикових жетонів, які виконані на мікросхемах із застосуванням сучасних напівпровідникових фотоприладів, великих інтегральних схемах (ВІС), які мають у своєму складі невелику мікро-ЕОМ, електронні схеми раціональних маршрутів проїзду пасажирів по лініях метрополітену, прибиральні акумуляторні машини і машини з пристроями захисту електродвигуна, електронагрівальні пристрої і прилади, які оснащені автоматикою і пристроями захисту, автоматичні підзарядні пристрої, пристрої ідентифікації і підрахунку пластикових жетонів, які виконані на мікросхемах із застосуванням сучасних напівпровідників. Виконує профілактичний і середній ремонт обладнання, яке обслуговується. Бере участь в капітальному ремонті. Робить слюсарне оброблення деталей по 6 - 7 квалітетах (1 - 2 класах точності). Виконує монтаж і випробовує обладнання. Перевіряє, ремонтує електричні схеми обладнання, захисні пристрої та автоматику. Виявляє несправності в процесі роботи електричної і механічної частини обладнання та усуває їх.