Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Токар-розточувальник 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією токаря-розточувальника 5 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: конструкцію і правила перевірки на точність розточувальних верстатів; способи установлення, кріплення та вивіряння особливо складних деталей та необхідні для цього універсальні спеціальні пристрої; будову, геометрію і правила термооброблення, заточування і доведення всіх видів нормального і спеціального різального інструменту.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обробляє особливо складні експериментальні деталі та ті, що дорого коштують, і інструмент за 1 - 5-м квалітетами (1 - 2-м класами точності) з великою кількістю переходів та установок, з важкодоступними для оброблення і виміряння місцями, які вимагають в процесі установлення комбінованого кріплення та точного вивіряння в різних площинах, на розточувальних верстатах різних типів і конструкцій. Виконує координатне розточування отворів без пристроїв з пересуванням за координатами за допомогою індикаторів і мікроскопічних плиток. Обробляє деталі і вузли з застосуванням стояків, борштанг, летючих супортів і фрезерних головок. Нарізає особливо складні різьби з застосуванням різьбових супортів різних конструкцій. Обробляє особливо складні великогабаритні відповідальні деталі і вузли, а також тонкостінні деталі, які зазнають деформацію, на унікальних розточувальних верстатах.
Приклади робіт
Блоки восьми та більше циліндрових двигунів - розточування під гільзи та колінчастий вал. Головки шпинделів прокатних станів - розточування і підрізання. Колеса великі водяних турбін складені з валами - розточування отворів під з'єднувальні болти. Колеса робочі великі водяних турбін - розточування під робочі лопатки. Кондуктори для свердління отворів в трьох-чотирьох площинах під різними кутами - розмічання та розточування. Корпуси, блоки нежорсткої конструкції - фрезерування глибоких пазів в різних площинах, глибоке розточування і остаточне розточування. Корпуси нежорсткої конструкції - розточування отворів, фрезерування площин, напрямних пазів у важкодоступних місцях за заданими координатами. Корпуси передніх бабок великогабаритних верстатів - остаточне розточування. Корпуси потужних повітродувок - остаточне розточування отворів. Корпуси швидкохідних та багатовісних редукторів - розточування за шести-семи осями. Підшипники суднові упорні спеціального типу з діаметром постелей понад 800 мм - остаточне розточування. Підшипники упорні суднові діаметром понад 400 мм - остаточне розточування. Серги робочих коліс гідротурбін з додержанням міжцентрової відстані до 0,02 мм - остаточне розточування. Станини багатовалкові (п'ятидесятивалкові) листоправильних машин - фрезерування площин та розточування отворів. Труби дейдвудні - розточування. Шпинделі шарнірні блюмінгів діаметром понад 1000 мм - розточування та підрізання.