Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Токар-карусельник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією токаря-карусельника 4 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості та правила перевірки на точність унікальних і інших складних карусельних верстатів; конструкцію і правила застосування універсальних і спеціальних пристроїв; технічні характеристики і особливості експлуатації установки плазмового підігрівання; основи теорії різання металів у межах роботи, яку виконує; способи досягнення заданих квалітетів і параметрів шорсткості; геометрію, конструкцію, правила заточування і доведення різноманітного різального інструменту; правила визначення режиму різання за довідниками і паспортом верстата.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує токарне оброблення складних відповідальних деталей за 6 - 7-м квалітетами (2 - 3-м класами точності) з великою кількістю переходів і установленням їх на універсальних токарно-карусельних верстатах різних конструкцій. Обточує зовнішні і внутрішні криволінійні поверхні та сполучені з криволінійними циліндричними поверхнями двома подачами, а також конусні поверхні з важкодоступними для оброблення та виміряння місцями. Нарізає різьби всіх профілів за 6 - 7-м квалітетами (2 - 3-м класами точності). Установлює деталі з комбінованим кріпленням за допомогою косинців, підкладень, планок. Установлює деталі за індикатором у всіх площинах. Виконує токарне оброблення складних, великогабаритних деталей на унікальних токарно-карусельних верстатах, в тому числі виконує указані роботи з оброблення деталей з важкооброблюваних, високолегованих та жароміцних матеріалів методом суміщеного плазмово-механічного оброблення.
Приклади робіт
Вінець опорний - остаточне оброблення. Вінці зубчасті діаметром понад 2000 мм - повне оброблення, кругле шліфування. Вкладиші з двох половин - остаточне оброблення. Вкладиші суднових підшипників рознімні - остаточне оброблення. Втулки сферичні зубчасті з зовнішнім діаметром понад 1200 мм - повне оброблення. Гвинти гребні діаметром понад 1000 мм - чистове розточування конусного отвору за калібром. Деталі корпусних турбін і насосів діаметром до 5000 мм - оброблення отворів з декількома розмірами з двох і більше установлень. Діафрагми парових турбін потужністю понад 100 МВт - остаточне оброблення. Кільця зубчасті і робочі парових турбін з зовнішнім діаметром понад 2000 мм - повне токарне оброблення. Кільця опорні регулювальні - повне оброблення з нарізанням і поліруванням упорної різьби. Конуси великі і доменної печі - повне токарне оброблення. Корпус і пакет соплового апарату - остаточне оброблення. Корпусні деталі гідротурбін, гідрозатворів - остаточне оброблення. Кришки торцеві кульових, турбінних та стрижневих млинів - повне оброблення з поліруванням шийок. Маточини рулів, румпеля і мортири - чистове розточування конусного отвору за калібром. Підшипники сферичні для кульових млинів - розточування, підрізання, оброблення сфер за копірами. Планшайби зі шпинделями, супорти великих карусельних верстатів - повне токарне оброблення. Погони - чистове обточування зверху, розточування внутрішнього отвору діаметром понад 5000 мм та обточування бігової доріжки. Прес-форми складної конфігурації - остаточне токарне оброблення. Ротори центрифуг - повне оброблення. Станини конусної дробарки - повне оброблення. Циліндри і траверси до пресів - повне оброблення. Чаші діаметром понад 2000 мм - обточування з підрізанням з застосуванням плазмового підігрівання та без нього. Шестірні конічні з зовнішнім діаметром понад 2000 мм - остаточне оброблення з застосуванням плазмового підігрівання та без нього. Шестірні циліндричні, шківи, ободи, муфти діаметром понад 2000 мм - остаточне оброблення з застосуванням плазмового підігрівання та без нього. Шківи для клинопасових передач та канатні діаметром понад 2000 мм - повне оброблення.