Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Гравер 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією гравера 5 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: композицію рисунка, живопису, скульптури; основні фізичні і хімічні властивості скла, дорогоцінних, кольорових і чорних металів, які обробляє, а також кислот, які застосовує під час виконання гравюр на металах; будову і принцип дії верстатів всіх типів; основні типи дисків, які застосовує під час виконання гравюр на металах; будову і принцип дії верстатів всіх типів; основні типи дисків, які застосовує під час гравірування скловиробів; способи оброблення скловиробів гравіруванням; властивості абразивних матеріалів.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує за кресленнями, художніми рисунками і власними композиціями вручну особливо складні високохудожні гравірувальні роботи високої точності зі стильними написами, з великою кількістю дрібних знаків і штрихів на зовнішніх і внутрішніх поверхнях виробів з додержанням симетричності. Гравірує зображення тварин, людських фігур і портретів. Гравірує знаки з застосуванням мікроскопа на маркувальних пуансонах з легованої сталі з висотою від 0,3 до 1 мм, шириною від 0,2 до 0,6 мм і товщиною профілю знаків від 0,03 до 0,05 мм, з витримкою кутів під 45 град. з допусками на лінійні розміри від 0,03 до 0,05 мм. Виконує складнорельєфну чеканку. Наносить на скляні вироби портрети і особливо складні тематичні рисунки за допомогою металевого диску, абразивного круга і абразивних порошків.
Приклади робіт
Вкладиші з дзеркальним зображенням - гравірування найменувань, поділок і товарних знаків. Герби - гравірування. Деталі і вироби - напіврельєфне і рельєфне гравірування зі штриховкою художніх, комбінованих і листяних рисунків і орнаментів, насіканням золота і срібла, з чеканенням і обробленням. Копіри для нанесення шкал - гравірування. Медалі, значки, монети - гравірування.