Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Паяльщик 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією паяльщика 1 розряду - не менше 0,5 року.
Знає та застосовує у діяльності: способи підготовки різних поверхонь та швів під паяння; послідовність виконання паяльних робіт; температуру плавлення різних металів та їх сплавів; основні властивості та порядок готування припоїв; правила нагрівання виробів в горнах, газовими пальниками та бензиновими лампами; пристрої, які використовуються під час паяння, будову та правила їх застосування; правила поводження з кислотами та лугами.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує паяння, яке забезпечує міцність шва на розтягнення до 10 кг/кв.мм, тугоплавкими та легкоплавкими припоями вузлів, деталей, виробів середньої складності з чорних та кольорових металів та сплавів з товщиною металу понад 1 мм та різною довжиною шва з нагріванням на горнах, газовими пальниками та бензиновими лампами. Готує припої, кислоти та ванни для лудіння. Розпаює шви після випробування або під час ремонту. Паяє прутки, стрічки, штаби. Травить шви під паяння та вироби перед паянням.
Приклади робіт
Арматура різна - паяння. Баланси голосові - паяння на кінчик голосового язичка нижнього регістру. Бідони, відра, лійки, маслянки, кухонний посуд - паяння. Вироби з латуні, міді, алюмінію - паяння. Вушки та ручки різні - паяння до виробів. Маслянки універсальні - паяння. Півники колекторів та обмотка якоря машин потужністю 100 кВт - паяння олов'яними припоями. Сітка до корпусу масляного фільтру - паяння. Термоси металеві харчові - паяння швів корпусу та дна. Трубки масловідвідні - паяння. Фільтри для очищення масла та штуцера масляного насоса - паяння. Штифти до значків та колодок - паяння.