Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики 2 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову, призначення і принцип роботи приладів та апаратів, які ремонтує та юстирує; технічні умови та інструкцію Комітету стандартів мір та вагів на випробування і здавання окремих приладів, механізмів та апаратів; основні властивості металів, сплавів і інших матеріалів, які застосовує під час ремонту; електричні властивості струмопровідних та ізоляційних матеріалів; способи термооброблення деталей з наступним доведенням; вплив температури на точність виміряння; умовні позначення запорної, регулювальної запобіжної арматури в теплових схемах; правила установлення звужувальних пристроїв; види прокладань імпульсних трубопроводів; установлення зрівнювальних та роздільних посудин; допуски і посадки, квалітети (класи точності) та параметри шорсткості (класи чистоти оброблення).
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує, складає, перевіряє, регулює, випробовує, юстирує, монтує та здає тепловимірювальні, електромагнітні, електродинамічні, лічильні, оптико-механічні, пірометричні, автоматичні, самописні та інші прилади середньої складності зі зніманням схем. Виконує слюсарне оброблення деталей за 11 - 12-м квалітетами (4 - 5-м класами точності) з підганянням та доведенням деталей. Складає та монтує схеми з'єднань середньої складності. Фарбує прилади. Паяє різними припоями (мідними, срібними тощо). Виконує термооброблення маловідповідальних деталей з наступним доведенням. Визначає твердість металу тарованими терпугами. Ремонтує, регулює та юстирує особливо складні прилади і апарати під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації.
Приклади робіт
Амперметри, вольтметри, гальванометри, мілівольтметри, манометри, електролічильники, редуктори - капітальний ремонт і регулювання. Арифмометри та друкарські машинки всіх систем - поточний та середній ремонт. Барометри-анероїди - ремонт та регулювання. Ваги технічні - ремонт. Ваги товарні та автомобільні з коромисловим вказівним приладом - поточний та середній ремонт, перевірка загартованих стальних деталей вагів, згинання, шліфування призм, подушок та сережок. Гирі робочі - перевірка на контрольних вагах. Витратоміри, реле часу, механічні поплавкові механізми - ремонт та регулювання. Датчики гідравлічні - обпресування, ремонт. Датчики п'єзоаку стичні - капітальний ремонт, регулювання. Деталі прості до приладів - нарізання різьби в глухих отворах. Кільця, шарикотримачі - виготовлення. Кіно- та фотоапарати - повне розбирання затворів, ремонт автоспусків, установлення об'єктивів на фокус, виправлення діафрагм, підганяння приймальних котушок. Кола електричні - продзвонювання. Магніти сортувальні - виготовлення з установленням на машину. Манометри трубчасті - ремонт. Мікрометри з ціною поділки 0,01 мм - розбирання, доведення мікрогвинта, площини п'ятки, гайки, а також складання та перевірка за плоскопаралельними кінцевими мірами та інтерференційними стеклами. Потенціометри - розбирання, чищення, складання кінематичної схеми. Прилади електровимірювальних, електромагнітних та електродинамічних систем - капітальний ремонт. Призми - доведення після загартування нескладних напрямних. Стереодальноміри, командирські труби - ремонт та юстирування. Тахометри - ремонт. Термопари - установлення. Тяги та напорометри - ремонт.