Категорія - Робітники | Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.
Знає та застосовує у діяльності: призначення, принцип роботи та конструкцію нескладних лічильно-обчислювальних апаратів, включно касових, а також копіювально-розмножувальних та друкарських машин (принтерів, сканерів); технічні умови і методи випробування окремих блоків різних лічильних апаратів; призначення і будову контрольно-вимірювальних інструментів та приладів простого та середнього типу складності, які використовуються під час виконання ремонтних та регулювальних робіт; конструкцію та технічні особливості механічних, нормальних різальних інструментів, механічні властивості металів і сплавів; основи електротехніки в обсязі роботи, яку виконує.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує поточний ремонт та обслуговування підсумувальних, лічильно-перфораційних, електроіскрових, термокопіювальних, електрофотографічних, світлокопіювальних машин, ротаторів та ротопринтів, лазерних принтерів, скануючих пристроїв. Розбирає, ремонтує, складає та регулює прості та середньої складності механізми вищевказаних пристроїв обчислювальних систем. Виконує слюсарне оброблення деталей за 11 - 12-м квалітетами (4 - 5-м класами точності) з підганянням і доведенням цих деталей. Виготовляє літерні важелі. Випробовує та здає механізми. Паяє різними припоями з використанням різних флюсів. Виконує термооброблення маловідповідальних деталей з наступним їх доведенням. Складає і монтує прості електросхеми. Ремонтує і регулює складні механізми під керівництвом електромеханіка вищої кваліфікації.