Категорія - Робітники | Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Сушильник харчової продукції 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією сушильника харчової продукції 2 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову і принцип дії роботи сушарок, допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; технологію процесу сушіння; методи усунення дефектів у роботі устаткування.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес сушіння твердих, сипучих продуктів, речовин у вальцьових, камерних, тунельних, шафних і барабанних сушарках, печах. Виконує операції по сушінню продуктів, речовин на розпилювальних установках та у вакуум-сушарках під керівництвом сушильника більш високої кваліфікації. Веде процес сушіння картопляного пюре під керівництвом сушильника більш високої кваліфікації. Нейтралізує речовини. Завантажує сушарки, установки продуктом. Спостерігає за температурним режимом сушіння, вентиляційними системами і транспортуючими пристроями. Визначає момент закінчення сушіння органолептично чи за даними лабораторного аналізу. Вивантажує висушений продукт. Зважує, проводить відбраковку продукту, упаковує. Транспортує на наступні операції чи на склад. Усуває несправності в роботі устаткування.
Приклади робіт
Сушіння макаронних виробів, крохмалю, саго, кукурудзяного зародку, кукурудзяних кормів, солоду, сировини олійної (насіння, плодових кісточок), цукру, риби, білкового розчину.