Категорія - Робітники | Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Складальник електричних машин та апаратів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника електричних машин та апаратів 3 розраду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: будову та конструктивні особливості електричних машин та приладів; принцип роботи та способи настроювання установок та контрольно-вимірювальних приладів; особливості складання та регулювання високовольтної апаратури; загальні технічні вимоги до ізоляції високовольтних апаратів; призначення та класифікацію високовольтних випробувань, величини випробувальних напруг; технічні умови на вироби, які складає та випробовує; дефекти, які виникають під час складання та випробування, і способи їх усунення.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає та регулює електричні машини та апарати середньої складності. Притирає і пришабрює спряжувані поверхні деталей та вузлів. Обпресовує активну сталь статорів гідрогенераторів переносними гідропресами. Шихтує осердя з сегментів статорів турбо- та гідрогенераторів, великих високочастотних електричних машин висотою понад 600 мм.
Приклади робіт
Електромашинобудування: агрегати електричних машин з двигунами до 16 габариту - розбирання після випробувань для транспортування; вкладиші для підшипників - шабрування площин з'єднання; електродвигуни асинхронні до 13 габариту - загальне складання; клинці статорів турбо- та гідрогенераторів - рихтування; машини електричні великі з примусовим охолодженням - складання та встановлення повітроводів та повітроохолоджувачів; машини електричні синхронні з діаметром індуктора до 1400 мм - складання; підшипники, корпуси ущільнень - шабрування площин з'єднання; ротори короткозамкнені великих електричних машин - розсвердлення та прошивання пазів; ротори синхронних машин - комплектування полюсами з попереднім заклинюванням; ротори турбогенераторів із форсованим охолодженням - приганяння пазових клинців шабруванням; системи магнітні великих електричних машин постійного струму з довжиною осердя полюса до 1000 мм - складання з полюсами, вивіряння діаметра та відстані. Електроапаратобудування: автомати швидкодіючі - заключне складання та регулювання механізму вмикання; автомати селективні зі штурвальним керуванням - складання та регулювання механізму; блоки тиристорних перетворювачів - складання; блоки та вузли щитів керування та розподільних щитів - складання; вимикачі автоматичні - перевірка на стенді взаємодії рухомих вузлів та деталей, випробування на електричну міцність та калібрування; вимикачі автоматичні швидкодіючі з приводами - остаточне складання та регулювання; випрямлячі селенові та кремнієві з діодами - складання та монтаж з паянням блоків; контактори прискорення - складання та регулювання; панелі автоматики, керування та сигналізації - складання, повний монтаж та регулювання; розчіплювачі максимальні та відключаючі для автоматів - остаточне складання та регулювання; реле відцентрові вибухонебезпечні - складання з підганянням деталей, регулювання та випробування; системи самозбудження - складання та монтаж; станції магнітні, пускачі магнітні рудничного виконання - складання та регулювання; вузли селективних автоматів - складання; електролічильники вакуумні, водневі - загальне складання та регулювання.