Категорія - Робітники | Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Рисівник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією рисівника 4 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: агротехнічні особливості вирощування рису; види хвороб і шкідників рису та засоби боротьби з ними; виконання всіх робіт з догляду за рисом; правила підготовки і способи виконання ремонтних робіт; правила заливання рису та способи регулювання шару води; правила обробки посівів рису пестицидами; правила експлуатації і обслуговування механізмів; способи виконання робіт зі збирання врожаю та зберігання рису; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє цементний розчин. Ремонтує схили цементним розчином. Укладає чекові оголовки і обштукатурює їх. Ремонтує цегляну кладку. Скошує очерет і бур'ян та виносить їх по воді. Заливає рис і регулює шар води поливальником. Скошує стебла полеглого, дуже полеглого й покрученого рису. Жне серпом рис у воді або на сухому полі і виносить його на валки. Обкошує кути у чеках неполеглого і полеглого рису. Прокошує косою проходи навколо рисових чеків. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Приклади робіт
Виготовлення цементного розчину. Ремонт цементним розчином схилів. Укладення і обштукатурення чекових оголовків. Ремонт цегляної кладки. Скошування очерету і бур'янів. Заливання і регулювання шару води поливальником посівів рису. Скошування стебел полеглого і покрученого рису. Обкошування кутів у чеках неполеглого і полеглого рису. Прокошування косою проходів навколо рисових чеків.