Категорія - Робітники | Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Гідрогенізаторник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією гідрогенізаторника 4 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: технологію та режим гідрогенізації різних видів жирів і очищення відпрацьованого водню; властивості і види жирів, які гідрогенізуються, каталізаторів і водню та вимоги до них; будову, конструктивні особливості, принцип дії і правила експлуатації автоклавів, апаратів очищення і циркуляції водню та іншого устаткування автоклавного цеху; призначення і принцип дії контрольно-вимірювальних приладів, засобів автоматики, блокуючих та запобіжних пристроїв; вимоги до якості харчового та технічного саломасу; методи відбирання й аналізу проб.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес гідрогенізації жирів. Готує устаткування автоклавного цеху. Обслуговує автоклави, теплообмінники, водневі компресори, очищувальні системи водню, насоси та інше устаткування гідрогенізаційного цеху. Забезпечує рівномірне подавання олії, каталізатора та водню в автоклави. Стежить за тиском в автоклавах і трубопроводах, температурою і рівнем жиру в апаратах, постійним подаванням води в скрубер і стоком її у жироловки, наявність погонів у краплеуловлювачах, повітряних ресиверах, вмістом домішок у циркуляційному водні. Перевіряє дію системи автоматичного продування і очищення відпрацьованого водню. Регулює за допомогою засобів механізації, контрольно-вимірювальних приладів і автоматики процес гідрогенізації жирів та олії шляхом перемішування, нагрівання чи охолодження продукту, який гідрогенізується, прокачування холодної олії чи подавання пари через систему змійовиків. Підтримує відповідне співвідношення кількості каталізатора і водню для регулювання температури плавлення саломасу. Контролює регенерацію (знежирення) каталізатора і фільтрації гідрованих жирів. Відбирає й аналізує проби.