Категорія - Робітники | Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Слюсар-електрик з обслуговування та ремонту металоконструкцій метрополітену 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря-електрика з обслуговування та ремонту металоконструкцій метрополітену 4 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: конструкції, ремонт, налагоджування і правила обслуговування затворів усіх типів, крім двосторонньої дії; технічні умови на регулювання та випробування вузлів механізмів і електроприладів, прийоми виконання такелажних та простих зварювальних робіт; порядок організації робіт з монтажу і демонтажу металоконструкцій; дистанційне керування і зблокування з ним пристроїв сигналізації, централізації і блокування; будову колії; способи відновлення та зміцнення спрацьованих деталей; розташування приладів схеми гідрокомунікації; схеми дистанційного керування, блокування і електроживлення.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує, ремонтує, керує та утримує в справному стані станційні, вестибюльні затвори всіх типів. Навчає керуванню затворами всіх типів залучених робітників інших служб. Наглядає за діями цих працівників при випробуванні групи затворів. Усуває несправності в затворах у разі комплексних випробувань до початку руху поїздів. Ремонтує, налагоджує гідропровід запірної і запобіжної арматури, золотникових перемикачів та швидкоходових гідравлічних насосів. Ремонтує, регулює та випробовує захисні пристрої та автоматику, електроапаратуру щитів і пультів дистанційного керування блокування затворів з колійною (світлофорною) сигналізацією. Відновлює зношені деталі та вузли з наступним обробленням та припасуванням їх по 6-7 квалітетах (1-2 класах точності). Виконує складні такелажні роботи. Складає технічну документацію на відремонтоване обладнання. Заряджає пневмогідравлічні акумулятори. Веде технічні облікові записи на відремонтоване або перевірене обладнання. Перевіряє сполучення затворів з пристроями колії.