Категорія - Робітники | Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Машиніст бурових установок на нафту й газ 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста бурових установок на нафту й газ 5 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: загальні поняття про технологічний процес буріння свердловин; технічні характеристики, будову бурового обладнання, двигунів, силових агрегатів і передавальних пристроїв; призначення привишкових споруд і комунікацій; причини виникнення, способи запобігання та усунення несправностей у роботі силового, бурового обладнання і автоматів; способи регулювання, правила змащування бурового і силового обладнання; температурний режим роботи двигунів; конструкцію автоматів; схеми роботи систем дистанційного керування; систему обліку та звітності у роботі силового і бурового обладнання і витрат паливно-мастильних матеріалів.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує двигуни, силові агрегати, трансмісії і пневматичні системи бурових установок глибинного буріння (у разі сумарної потужності двигунів понад 1000 кВт). Розбирає, складає, центрує, регулює силове бурове обладнання та автомати, усуває їх несправності. Проводить поточні та складні ремонти двигунів і силових агрегатів, регулювання дизелів. Вживає заходів щодо запобігання неполадок у роботі силового і бурового обладнання. Регулює і налагоджує системи охолоджування, змащування і подавання палива, турботрансформатори, турбомуфти, системи дистанційного керування силовими агрегатами і системи автоматичного захисту силових агрегатів. Веде облік роботи двигунів і силових агрегатів. Виконує контроль заданих режимів роботи і експлуатації силових агрегатів під час пуску та обкатування нових, а також агрегатів, що вийшли з капітального ремонту. Розробляє і впроваджує заходи щодо запобігання неполадкам у роботі силових агрегатів, дизель-генераторів та інших станцій. Керує робітниками, які здійснюють обслуговування і ремонт бурового і силового обладнання.