* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Ефіроолійник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією ефіроолійника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: сучасну технологію вирощування-ефіроолійних культур; агротехнічні способи роботи на живому тяглі, виконання ручних робіт, робіт з обслуговування механізованих агрегатів на посівних роботах, під час садіння, догляду за посівами, підготовчих робіт із захисту рослин від шкідників та хвороб, збирання врожаю; основи ринкової економіки; шляхи підвищення продуктивності праці, поліпшення якості продукції; вимоги споживачів до неї; основи нормування, оплати й організації праці; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ручні, кінно-ручні та механізовані польові роботи з вирощування троянди, лаванди, м'яти, меліси та інших ефіроолійних культур. Готує компости, розчини рідких органічних та мінеральних добрив. Заготовляє живці для прищеплення та окулірування. Сортує садивний матеріал, садить та підсаджує сіянцями, живцями, пагонами. Виконує роботи з омолодження троянди, лаванди, м'яти, меліси. Збирає квіти троянди, суцвіття лаванди. Обмолочує і очищає насіння ефіроолійних культур. Володіє основами нормування та оплати праці. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Приклади робіт
Розорювання снігу кінним плугом або підгортальником. Дискування, лущення, культивація суцільна. Розвезення гною по полю з розкиданням. Маркірування поля для садіння. Розбивання поля на ділянки плугом, підгортальником. Підрізування коренів сіянців скобою. Улаштування мережі дрібних канавок плугом-підгортальником чи борозноутворювачем. Перекопування ґрунту. Вирівнювання ділянки з перекиданням землі (планування). Розбивання ділянки всередині плантації під садіння та встановлення шпалер на схилах з улаштуванням терас. Подрібнення та просіювання мінеральних добрив і вапна. Змішування кількох видів мінеральних добрив. Виготовлення компостів, розчинів рідких органічних та мінеральних добрив. Заготівля живців для прищеплень, окулірування та садіння. Сортування і підготування садивного матеріалу. Садіння і підсаджування сіянцями, дичками, живцями. Укладання гілок троянди та інших культур для вирощування відводок. Омолодження троянди, м'яти, меліси, лаванди (зрізування кущів на заданій висоті). Збереження від заморозків (укривання на зиму з улаштуванням і без улаштування каркасів). Збирання квітів троянди, зрізування м'яти, меліси, суцвіть лаванди. Обмолочування і очищення насіння ефіроолійних культур. Ремонт плантацій троянди, лаванди, м'яти, меліси та ін.