Категорія - Робітники | Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Робітник зеленого будівництва 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи робітником зеленого будівництва 2 розряду не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: способи планування площин, грядок, доріжок і укосів під рейку або шаблон; способи копання ям і траншей у мерзлому грунті; способи розморожування грунту; розміри садивних ям і траншей; способи підготовляння садильних місць у ямах і траншеях; способи захисту дерев від пошкодження, утеплювання їх на зиму в період будівництва; способи сіяння газонних трав на горизонтальних поверхнях; способи поливання горизонтальних поверхонь; правила транспортування дерев з оголеною кореневою системою; засоби малої механізації та правила роботи з ними; способи обрізання та проріджування крон стандартних дерев; способи підстригання газонів і живоплоту.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості роботи під час закладання зелених насаджень, розбивання газонів, скверів і будівництва спортивних майданчиків.
Приклади робіт
Розкидання органічних добрив по площині для посадок. Удобрювання грунту мінеральними розчинами. Обрізання та проріджування кущових рослин. Перенесення розсади у горщиках та ящиках. Копання садильних ям і траншей у талому грунті. Планування площин, грядок, доріжок і укосів під рейку або шаблон. Копання садильних ям і траншей у мерзлому грунті. Підготовляння основ у ямах і траншеях під час саджання стандартних дерев і кущових рослин. Прикопування стандартних дерев і кущових рослин з оголеною кореневою системою в мерзлому грунті (в осінньо-зимовий період). Захист дерев від пошкоджень і утеплювання їх на зиму. Вибирання з-під плуга саджанців з оголеною кореневою системою. Звалювання дерев, розпилювання стовбурів. Корчування та підрубування пнів та кущів вручну. Обрізання паростків дерев. Обрізання коренів саджанців під час саджання. Саджання квітів на газони й у вази. Саджання багаторічних і килимових квітів. Поливання газонних трав і дерево-кущових рослин. Сіяння газонних трав на горизонтальних поверхнях вручну та механізованим способом. Викошування газонів вручну та газонокосилками. Підживлювання рослин мінеральними добривами. Викопування квіткових рослин. Поливання дерев, кущів гідробуром і квіткових рослин вручну. Улаштовування насипних клумб і рабаток. Суцільне обдерновування горизонтальних поверхонь і укосів у клітинку. Ремонт одернування. Навантажування та розвантажування стандартних дерев з оголеною кореневою системою.