Категорія - Робітники | Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник миловаріння 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: види сировини, яку застосовують у миловарінні, її властивості; вплив домішок на якість мила; технологію обробки й очищення жирових і нафтових відходів; технологію варіння мила періодичним методом в апаратах безперервної дії; будову котлів, апаратів, насосів і схему трубопроводів відділення; види, призначення та принцип дії контрольно-вимірювальних приладів.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес очищення соапстоків, талової олії-сирцю, асидолу-милонафти та інших жирових і нафтових відходів від сторонніх домішок із застосуванням оброблення лугом, відсолюванням, шліфуванням, оброблення воднем і розкладанням сірчаної кислоти. Приймає жирні кислоти, сало, саломас, різні види рослинної олії, синтетичні жирні кислоти в місткості миловарного відділення. Розігріває і приводить у рідкий стан підмильний клей. Бере участь у процесі варіння мильної основи періодичним методом у котлах і апаратах безперервної дії. Готує сплави каніфолі з жирними кислотами саломасу і сала, розчинів кальцинованої і каустичної соди. Підігріває і подає підготовлені жирові компоненти у мірники. Завантажує у котли і апарати за заданою рецептурою і в необхідній послідовності саломас, синтетичні та інші кислоти і допоміжні матеріали. Веде процес нейтралізації жирних кислот розчином кальцинованої соди, омилення жирової суміші лугом, відсолювання і шліфування основи туалетного мила. Відбирає проби на вміст жирних кислот і вільного лугу. Коригує процес варіння за допомогою перемішування, подавання сировини, води і пари. Контролює температуру, тиск у апаратах і котлах, наявність жирів у місткостях і роботу дозувальних насосів.